Anija valla ehtemeistrid näitasid oma kätetööd

1452

Anija valla kultuurikeskuses oli näitus „Ehe minu ehe“.


Ehete autor Piret Gailit.

Anija valla neli ehtemeistrit eksponeerisid oma kollektsioone näitusel „Ehe minu ehe“, mis oli Anija valla kultuurikeskuses 5.-16. septembrini. Näituse korraldas Anija valla kultuurikeskuse kunstnik Kristiina Oja.

„Mõtlesin, et paneme välja inimeste loomingu, kes meie vallas ilusaid ehteid valmistavad. Teadsin, et neid on meil päris mitu ja küsisin, kas nad sooviksid osaleda,“ rääkis ta.

MTÜ Põrguvärk looja Annely Pakkane eksponeeris kahte ehtekomplekti, mis koosnesid kaelakeest, käeketist ja kõrvarõngastest. Punastes toonides kandis nime „Meelika“ ja sinistes „Marin“. Pärlitest ja kettidest kokku pandud ehted olid algusest lõpuni tema enda kätetöö. Pärleid ühendava keti lülid olid tehtud traadist.

Kehra gümnaasiumi 9. klassi õpilase Kaidi Karmen Herise kollektsioon oli pärlitest ja helmestest. Ehteid on ta valmistanud juba aastaid ning on vallas sellega juba teada-tuntud.

Polümeersavist omanäoliste ehetega oli välja tulnud OÜ Velko AV haldusjuht Piret Gailit. Tema kaelaehteid ja kõrvarõngaid kaunistasid looma- ning teised abstraktsed mustrid.

Fimo savist ehteid eksponeeris ka Külli Kroon, kunstnikunimega Karnaaks. Autor on teinud Anija valla kultuurikeskuses käsitöö õpitubasid ja näidanud, kuidas ehteid valmistada. Karnaaksi ehete väljapanek oli näituse suurim. Oli mitmesuguseid lõbusaid ja erksavärvilisi kõrvarõngaid ning lillemotiividega kaelaehteid. Kunstniku töid sai näituselt osta.

Ehtenäituseid on Anija valla kultuurikeskuses tehtud varemgi. Möödunud aasta veebruaris oli keskuses näitus, kus Karnaaks eksponeeris oma kollektsiooni koos Anija valla teise ehtekunstniku Monika Avalaidiga.

Eelmine artikkelVarastati veepump
Järgmine artikkelPärispeal harjutati tegutsema õlireostuse korral