Anija valla aasta inimene on ARVI KAROTAM

3833
Anija Lions-klubi president RIHO PUNG ja Anija valla aasta inimene ARVI KAROTAM. Foto Anne Tanne

Lions-klubi kuulutas Anija valla aasta inimese välja reedel, 16. detsembril Anija mõisas. 

Anija Lions-klubi pre­sident Riho Pung märkis traditsioonilisel jõulupeol, et sel aastal on vallas tehtud väga palju – kui Kehras ja mujal ringi vaadata, on igal sammul näha edasiminekut.
„See on volikogu ja vallavalitsuse teene, nii et meie tiitel on sümboolne tänu ka neile. Kuid juht annab tõuke ja paneb meeskonna kindlasse suunda vaatama. Arvi Karotam on väga tubli ja õige inimene vallavalitsuse eesotsas,“ lausus Lions-klubi president.
Kolm aastat Anija vallavanemana töötanud Arvi Karotam rääkis Sõnumitoojale, et Anija vallamajja tööle tulles märkas – inimeste silmis puudub sära ja usk valla arengusse.
„Minu esimene eesmärk oli luua hea meeskond, kes oskab suurelt mõelda ja usub, et Anija vallas on võimalik korda saata suuri asju. Paljud vallavalitsuse töötajad on pika töökogemusega ja tunnevad oma valdkondi. Küsimus on, kuidas oma võimeid ja oskusi vallaelanike jaoks realiseerida. Olen püüdnud olla eeskuju ja teenäitaja ning sisendada arusaama, et vallavalitsus töötab ennekõike vallakodanike heaks,“ lausus ta.
Vallavanem lisas – kuigi mitmed asjad on vallas tehtud tänu tema algatusele, on ta enamasti vaid protsesside käimalükkaja ja juht, kes paneb kokku meeskonna, annab ülesande ning kontrollib, kuidas täidetakse: „Aga kui vaja, olen ka eestvedaja. Üks näide on segakoor Hannijöggi. Teadsin, et meie vallas on palju häid lauljaid. Kutsusin nad kokku, leidsin väga hea dirigendi ning nüüd naudin seal ka ise laulmist.“
Sel aastal ehitati-renoveeriti Anija vallas rohkem kui varasematel aastatel ning Arvi Karotami hinnangul on nüüd, kui saab sõita mööda kordatehtud teid, jalutada kergliiklusteel või minna renoveeritud lasteaeda, hakanud inimeste silmad taas särama. Tänavu tehtu on tegelikult olnud kolme eelneva aasta töö tulemus, ehitamistele eelnesid pikad ettevalmistustööd: „Ka praegu teeme ettevalmistusi järgmisteks suurteks investeeringuteks, mille reaalset tulemust näeme alles 2018. aastal. Soovime esmajärjekorras investeerida sinna, kuhu on võimalik saada Euroopa Liidu kaasrahastust. Üksnes vallaeelarvest ei suudaks me renoveerida Kehra tervisekeskust ega uuendada valla tänavavalgustust.“
Vallavanem märkis, et kõik tehtu on sündinud tihedas koostöös volikoguga: „Vallavalitsus on paljudes asjades olnud initsiaator, kuid ilma volikogu toetuseta ei oleks neid projekte saanud ellu viia. Usun, et oleme vallavalitsusega nüüdseks end volikogu liikmetele tõestanud ja meid usaldatakse.“
Arvi Karotami ette­pane
kul algatas vallavalitsus kaks aastat tagasi Anija valla aasta tegijate valimise.
„Pean oluliseks inimesi tänada, kui nad midagi hästi teevad. Alati ei pea hea sõnaga kaasas käima materiaalne hüve, inimestele on tähtis, et neid märgatakse. Ma pole kunagi tahtnud juht olla tunnustuse saamiseks, samas on tore, kui keegi ka minu tööd märkab,“ ütles ta Lions-klubi tunnustuse kohta.
Vallavanem on ka ise kuulunud Lions-klubisse, oli 1989. aastal loodud Tallinna Vanalinna klubi asutajaliige. 1996-1997, kui ta oli klubi president, pöördus klubi poole Eesti Viipekeele Tõlkide Ühing, et saada abi vaegkuuljatele teleuudiste tõlkimise toetuseks. Kuna Eesti Televisiooni eelarves selleks raha ei olnud, kogus Lions-klubi heategevusüritustega 45 000 krooni, mille eest rahastati ühel telehooajal ETV uudiste viipekeelset tõlget.
„Leppisime ETV juhtkonnaga kokku, et klubi toetab uudiste viipekeelset tõlget ühe hooaja ja järgmisel aastal leiab ETV selleks raha oma eelarvest. On heameel tõdeda, et viipekeelsed uudised on ETVs siiani,“ sõnas Arvi Karotam.

Eelmine artikkelJõulutoetused
Järgmine artikkelVal­la­va­lit­sus soo­vib Kot­ka pai­su kesk­kon­na­mõ­ju hin­da­mist