ANDRUS VEERPALU käis Arukülas

2632
Aruküla kooli direktor AVO MÖLS ning 7. klassi õpilased KRISTJAN LAHI, HELENE MARIA JOHANSON ja AUNE TENSLIND näitasid olümpiavõitja ANDRUS VEERPALULE Aruküla terviserada.

Kahekordne olümpiavõitja tutvus Aruküla terviserajaga.

Esmaspäeval, 17. oktoobril Arukülas käinud Andrus Veerpalu oli seal sihtasutuse Eesti Terviserajad esindajana. Valla kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre rääkis, et olümpiavõitja võttis temaga ise ühendust ning ütles, et tahab tulla vaatama Aruküla terviserada.

„Ta ütles, et tutvub praegu Harjumaa terviseradadega, mitmel pool on tal juba käidud, mõnda kohta plaanib veel minna,“ sõnas Ardo Niinre.

Kõigepealt läks Andrus Veerpalu Aruküla põhikooli. Direktor Avo Möls jutustas, et lapsed, kes said teada, et suusakuulsus on kooli tulemas, läksid talle trepi peale vastu ning küsisid autogrammi. Need, kes tema tulekust ei teadnud, said suure üllatuse osaliseks, kui nägid olümpiavõitjat oma koolis.

„Mulle endale on ta telerist tundunud suurem, kui on päris­elus,“ märkis Avo Möls.

Koolist läks olümpiasangar koos direktoriga Aruküla terviserajale, kus neid ootasid 5. ja 7. klassi õpilased.

„Andrus Veerpalu oli väga üllatunud, et me teda nii suure seltskonnaga vastu võtsime,“ sõnas koolijuht.

Ta lisas, et alguses ajas olümpiavõitja lastega veidi juttu, rääkis endast, spordist, suusatamisest, vastas laste küsimustele ning jagas autogramme. Endiselt tippsuusajatalt uuriti, kuidas sportlased treenivad, mismoodi treenivad suusatajad suvel, päriti võidetud medalite kohta jne. Kuigi Andrus Veerpalu on jätnud väga tagasihoidliku mulje ning ka Avo Möls oletas, et suurem jutumees ta pole, olevat suusataja lastega päris pikalt vestelnud.

Üheskoos jalutati läbi ka kogu terviserada.

„Andrus Veerpalu mõõtis raja laiust, uuris, kui pikk see on. Rääkisime veel sellest, et võiks teha rajale kunstlikke tõuse ja langusi, samas on see ju metsamaa ning prahti ei tahaks sinna vedada,“ lausus kooli direktor.

Pärast terviserajaga tutvumist läks olümpiavõitja Raasiku vallamajja. Kuna parasjagu oli käimas vallavalitsuse istung, katkestati see korraks ning Andrus Veerpalu rääkis ka vallavalitsuse liikmetega Aruküla terviserajast – mida seal võiks teha, kuidas saab selle arendamisele kaasa aidata Eesti Terviserajad. Siht­asutus ise raha ei jaga, küll aga on nende toetajate hulgas näiteks Eesti Energia, Merko Ehitus ja Swedbank.

Andrus Veerpalu hinnangul on Aruküla terviserada korralik, kuid seda võiks edasi arendada – panna  sinna valgustus ning viidad. Kokkuvõtte nähtust ja ettepanekutest lubas ta saata vallavalitsusele.

Terviseraja vähemalt osalist valgustamist on vallavalitsuses juba arutatud ning plaan on leida selleks raha järgmise aasta eel­arvest.

Sügisel ja kevadel toimuvad terviserajal Aruküla põhikooli kehalise kasvatuse tunnid, jooksukrossid, talvel suusatatakse seal. Tänavu olid seal ka Raasiku valla suusatamise meistrivõistlused ning ratta­kross, väga aktiivselt kasutavad rada kepikõnni harrastajaid.

Avo Möls märkis – kui saaks ligi 1900 meetri pikkusest terviserajast kas või osa valgustada, oleks huvilistel pimedatel talveõhtutel seal võimalik ka pärast tööpäeva suusatada.