ALLAN VAUPERE Kehrast on Harju koroonameister

807

Käesoleva aasta maakonna koroonameistrid selgusid Kehra spordihoones.

Harju meistrivõistlustel oli tavapärasest suurem kaal edetabelikohtade jagamisel – maakonna meistrivõistluste võit andis tavavõistlustega võrreldes 10  punkti rohkem ja see tingis Kehras tulised heitlused.

Naistest viigistasid avavoorus Euroopa 2003. ja 2009. aasta meistrid Andrea Uustulnd (Saku Tirts) ja Gerli Aver (Peningi), kuid edasi spurtis võimsalt teistel eest Andrea Uustulnd, kes kindlustas Harju meistritiitli voor enne lõppu. Gerli Aver sai hõbemedali, kolmas oli Daisi Part ja neljas Liis Laanela (mõlemad Purekkari). Urve Reetamm (Peningi) sai kuuenda koha.

Meestest kontrollis võistluste kulgu Allan Vaupere (Kehra), kes võitis 15 punktiga. Talle järgnes üllatusmees Tiit Liiv Haiba Spordiklubist 14 punktiga. 13 punktini jõudsid nii Olav Karu (Kehra) kui Haiba SK president Nikolai Morozov, kuid parem koefitsient eelistas kogenud kehralast. Kaupo Helm-Rosin Kehrast oli seitsmes, Aleksander Michelis kaheksas ja Janek Jaškov (mõlemad Peningi) kümnes.

Harju noorte meistrivõistlustel said Peningi Koroonamänguklubi noormehed nelikvõidu. Medalid teenisid 1. Sander Bürkland, 2. Andreas Linkvist, 3. Kalev Vaher.