Alexela plaanib Kuusallu tanklat Grossi toidupoe kõrvale

1098

Kuusalu vallavalitsus avalikustab uuesti Grossi poe laienduse eskiisi, lisatud on automaattankla asukoht.

Kuusalu vallavalitsus ootab ettepanekuid ja seisukohti Kuusalu tee 8 ja Mäe 1 kinnistute ühisele detailplaneeringule, millega kavandatakse Grossi toidupoele  juurde­ehitust ja uut parklat. Seda on täiendatud automaattankla asukohaga. 

Detailplaneering avalikustati esmakordselt märtsis, arutelu toimus 9. aprillil, kuid aprilli lõpus esitati vallavalitsusele uus eskiis, kuhu on kantud tankla koht.

Vallavalitsus otsustas panna täiendatud eskiisi uuesti avalikule arutelule, et teada saada, mida aleviku elanikud sellest arvavad.
Vallaarhitekt Tiina Skolimowski rääkis, et vallavalitsus on otsinud võimalusi Kuusalu alevikku tankimisvõimaluse rajamiseks. Kaalumisel oli neli võimalikku asukohta, üks neist ka Grossi poe juures. Teised variandid olid Konsumi parkla, Alexela praeguse tankla  läheduses  viadukti  all  või  sellest teisel pool pealesõiduteed kogudusele kuuluval Teeääre kinnistul.

Eskiisi esimesel avalikul arutelul küsiti osalenute seisukohta võimaliku tankla kavandamise kohta Grossi poe parklasse. Siis jäädi arvamusele, et Grossi poe parkla pole tanklale sobiv, kuna on liiga aleviku keskel ja elamute läheduses.

„Eskiisi ja seletuskirjaga saab tutvuda aadressil www.kuusalu.ee, sealt saab lugeda ka, millised ohutusmeetmed on plaanis kasutusele võtta. Ootame alevike elanike aktiivselt kaasa rääkima,“ ärgitab vallaarhitekt. Ettepanekuid saab esitada kirjalikult ja avalikul arutelul, mis toimub 12. juunil vallamajas.

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink