Aastalõpuball äratas noorte vaimsuse Raasiku vallas

1044

Aastavahetuse võtsid Raasiku valla noored vastu balliga Aruküla mõisas. Selle korraldamine oli jaotatud noorteliikumise Minu Eesti Noored liikmete vahel.
Uksed olid avatud ka liikumise toetajatele ja sõpradele. Tegu oli noorteühingu teise suurema üritusega, mis järgnes suvel korraldatud Sumedale Suveõhtule.

Tänapäeval pole noorteüritusel tavaline nii suur positiivsusest kiirgav õhkkond. Pole ka tavapärane, et ligi 40 noort saadavad aastavahetuse ära nautides glamuuri ja kultuuri. Aga tavaline pole ka Raasiku vald. Kui meil poleks teid, Garina Toomingas ja Helle Vaga, Malle Jaako ja Angela Allik, Margit ja Mait Eerik, siis poleks meil olnud seda tohutult positiivset eeskuju. Meie optimism sai teilt inspiratsiooni.

Aruküla noore Holger Lunteri idee järgi korraldatud ball kinnitas taas – puudujääk positiivsetest eeskujudest noorte seas on jõudmas lahenduseni. Siiras heatahtlikkus ja väsimatu optimism kandsid seda õhtut, kui Aruküla mõis täideti noortega. Sellistel hetkedel käivad judinad minust läbi, sest tunnen, kuidas seisame ajaloo tekke juures.

Kui spontaanselt peetakse tänukõnesid ja aplodeeritakse korraldajatele püsti seistes. Kui noored laulavad öösel kell 2 üksteist õlgade ümbert hoides „Ta lendab mesipuu poole“ ja kuulavad haudvaikuses sõnasoovijate tänuavaldusi, siis see on elama hakanud noorteelu jaoks midagi tohutut. Aastakümneid hinges peidus olnud positiivne nooruslik elujõud on Raasiku vallas pääsenud vabadusse.

MENi esimees Kaspar Aren pidas ballil aastalõpukõne, milles tõi esile suurima väärtuse inimese elus – perekonna. Ta rõhus olulisusele märgata väikeseid asju elus ning püüda kõike sügavamalt mõista. Esimees tõi välja tõsiasja, et tänapäeva maailm on täis negatiivsust, mille üleelamiseks on vaja leida aina enam positiivsust.