Anija valda jagati toetusi 118 286 krooni ja Aegviidu valda 80 000 krooni ulatuses.
Eelmise aasta lõpus kuulutas Ida-Harju Koostöökoda välja II taotlusvooru LEADER-toetuse saajad.
Kokku esitati 18 projekti, millega taotleti toetust 2 082 430 krooni. Hindamiskomisjon tutvus nendega ja koostas paremusjärjestuse ning esitas selle Ida-Harju Koostöökoja juhatusele, kes otsustas rahastada 11 projekti kogusummas 1 241 406 krooniga.
Anija vallast said toetuse kaks projekti neljast, kokku 118 286 krooni. Raasiku vallast otsustati viiest projektist neljale eraldada 306 432 krooni. Aegviidu vallast esitati üks projekt, mis sai 80 000 krooni. Ülejäänud projektitoetused, kogusummas 736 688 krooni, läksid Kose valda.
Meetmest 1.1 Teeme Koos said toetuse kuus projekti.
Anija valda antakse Spordiklubile Kehra Käsipall noorte- ja laste käsipallilaagrite korraldamiseks 49 482 krooni ja Anija vallavalitsusele XVI kodukandipäevade korraldamiseks 68 804 krooni. Rahastuseta jäeti MTÜ Kehra Raudteejaam koduloolise raamatu „Kehra lood“ projekt.
Raasiku vallast saab MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus projekt „Raasiku valla perekeskus kogukonna sidususe ja solidaarsuse kujundajana“ 79 999 krooni.
Aeviidu vallavalitsus projekti „Aegviidu tantsulapsed rahvariietesse“ toetatakse 80 000 krooniga. Toetuse saanutest kaks projekti olid Kose vallast.
Meetmest 1.2 Kodukant Korda rahastatakse kaks projekti, mõlemad on Raasiku vallast. Raasiku Rahvahariduse Seltsile määrati 25 836 krooni koristus- ja ühistegevuse talgutele „Raasiku kodukant korda”. MTÜ Aruküla Vabakooli Seltsile eraldatakse 44 597 krooni Aruküla käsitöökoja ruumide renoveerimiseks.
Meetmest 2.1 Tööd Ja Leiba toetatakse kolme projekti, nendest üks Raasiku ja kaks Kose vallast.
Raasiku vallast saab 156 000 krooni MTÜ Perila Tallid projekt „Perila Tallide põhihoone, hobuste vabapidamise talli ja infrastruktuuri renoveerimise investeeringuprojekti ettevalmistamine. Projektdokumentatsiooni koostamine“.
Projektitoetust ei saanud Anija vallast BJ Tootmine OÜ projekt seadete hankimiseks taastuvate loodusressursside efektiivsemaks kasutamiseks. Samuti ei toetata Raasiku vallast FIE Kaido Kirsipi projekti loomavõrgu, aiapostide, kinnistuklambrite ja jootja soetamiseks.
Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimees Tiina Sergo ütleb, et meetmete 1.1 ja 2.1 jaoks eelarves olnud summa jagati täielikult projektide vahel ära. Meetme 1.2 raames oli väike ülejääk, kuna projekte esitati väiksemas mahus.
Tiina Sergo: „Enamik taotlusi on nüüdseks ka PRIAle esitatud. Vastused tulevad kevadel. Projektide kirjutamise oskus on seinast seina. Leidub väga häid projekte. Mõned inimesed on varemgi projekte esitanud ja oskavad neid paremini kirjutada. Samas on ka kehvemaid projekte. Peame ise tööd tegema, et inimesed õpiksid, näiteks rohkem koolitusi läbi viima. Tegelikult on koolitustel olnud saal alati rahvast täis, aga kirjutamine on ikka keeruline. Sageli kipuvad inimesed projektikeskseks jääma ega näe tervikpilti.“
Tiina Sergo tõdeb, et on hea, kui projekte tuleb: „Selles voorus oli neid vähem kui eelmises, aga meil oli ka ressursse vähem. Kahte vooru ei anna omavahel võrrelda, sest need olid küllaltki erinevad. Seekord oli meil näiteks lävend. Vaja oli saada vähemalt 50 protsenti maksimaalsetest võimalikest punktidest, et kandideerida.
Ida-Harju Koostöökoja käesoleva aasta esimene taotlusvoor kuulutati välja detsembris ja on avatud 16.-18.veebruarini 2011. aastal. Toetusi saab taotleda ainult meetmest 1.1 Teeme Koos.