13aastane HEROL RIIBERG Raasikult võib pääseda Hispaania jalgpalliklubisse FC Barcelona

4694

Raasiku noormees HEROL RIIBERG käis juuli alguses esimese eestlasena mängimas Barcelona jalgpalliklubi treeningutel.


Juuli alguses osales HEROL RIIBERG esimese eestlasena FC BARCELONA treeningutel.

Aprillikuus 13aastaseks saanud Herol Riiberg leidis isa ja ühtlasi treeneri Raivo Vaga sõnul tee jalgpallitrenni juba 4aastaselt. Kuni tänavuse aastani mängis ta kohalikus Raasiku klubis FC Joker, mille all käis neljal aastal Eesti meistrivõistlustel ja oma vanuseklassis 2008. ja 2009. aastal Eesti Jalgpalliliidult Aasta Parima Väravaküti tiitli.

Nelja aastaga 71 väravat
Raivo Vaga sõnul on need tiitlid olnud igati põhjendatud. Kuigi Herol Riiberg on hetkel kirjas keskväljamängijana on ta palju mänginud ka ründes, seetõttu on tal ette näidata rohke arv löödud väravaid.

„Neljal aastal kokku lõi ta meistrivõistlustel oma klubi kasuks 71 väravat,“ kiidab treener, kelle sõnul polnud ka Eesti Jalgpalliliidu juhtidel noort talenti raske märgata.

„2008. aastal kutsuti mind mängima kord nädalas toimuvasse Eesti koondise laagrisse, mida kutsutakse ka talenditreeninguks,“ lausus Herol Riiberg
 
Noor jalgpallur rääkis, et suutis igal esmaspäeval toimuvas treeninglaagris sageli oma tehnikavaldamise oskusega silma jääda teistelegi tähtsamatele jalgpalliliidu tegelastele.

„Eesti Jalgpalliliidu presidendil Aivar Pohlakul on otsesed tutvused Barcelona jalgpallijuhtidega ja seda kaudu sai organiseeritud, et Herol saaks mängida FC Barcelona treeningutel. Muidu sinna üldse välismaalasi ei võeta,“ rääkis Raivo Vaga.

Oma jutu järgi sattus sellest aastast laenulepinguga Tallinna Kotkase klubi all mängiv Herol Riiberg suure klubi kandidaadiks ka seetõttu, et tema vanusegrupis koduklubil FC Joker meeskonda ei ole.

FC Barcelona treeningutel
Herol Riibergi osalemist esimese noore mittehispaanlasena 4. – 11. juulini Hispaanias FC Barcelona treeningutel rahastas täielikult Eesti Jalgpalliliit. Treeneri sõnul oli seal veedetud nädal sisustatud väga intensiivse tööga.

„Iga päev toimus treening 20 treeneri käe all, neil oli üpriski range kord, telefonid lülitati välja ja isegi mina ei saanud nendel päevadel Heroliga rääkida, meid lahutati kohe ära,“ jutustas Raivo Vaga.

Noore jalgpalluri enda sõnul on selles klubis mängimine olnud tema kauaaegne unistus.

„Treeningutel osaledes oli mul võimalus rääkida klubi kuulsa ründaja Bojan Krkićiga, kellega koos sain ka pilti teha,“ rääkis Herol Riiberg.

Isa sõnul sattus noor Raasiku poiss jalgpallimaastikul üsna suure kuulsuse Bojan Krkićiga kokku saades suure meediatähelepanu alla.

„Kaamerad vilkusid siis kohe, kui Krkić Heroli juurde läks. Kohalik televisioon näitas sellest eetris isegi katkendit,“ ütles ta.

Praegu on Herol Riiberg ootamas vastust oma jätkamise kohta Barcelona klubis, mis peaks tema sõnul tulema juba septembrikuus. Poisi sõnul peaks positiivse vastuse korral ka Hispaaniasse kolima, elamispinna ja kooli muretsemine jääks siis treeneri jutu järgi puhtalt hispaanlaste kanda.

„Need treeningud olidki nagu katsed klubisse astumiseks, nüüd jääb meil ainult oodata,“ rääkis noor talent. 

Särav väravakütt
Herol Riiberg osales möödunud nädala ka maailma suurimal noorteturniiril Göteburgis. Seal peetud mängudes sai noor jalgpallur oma kinnitusel hästi esineda ja lõpetas turniiri edukalt.

„FC Kotkase all mängides jõudsime B-grupis poolfinaali, siis meie meeskond kaotas inglastele penaltitega.“

Noor jalgpallur lõi sellel turniiril peetud 8 mängu jooksul 5 väravat.

„Herolil on tasemel tehnika, lühisööde on hea ja ta on väga tugev väravakütt,  pärast igat väravat teeb õhus ka salto,“ rääkis treener.

Huvideks ka kitarrimäng ja näitlemine
Herol Riiberg on püstitanud endale suured sihid jalgpalli alal ja leiab, et tulevikku näeb ta just Barcelona klubi ridades, kus tahab kindlasti oma oskusi  paremaks lihvida.

„Arenemisruumi on mul veel palju,“ kinnitas noor jalgpallur.

Olenemata suurest edust ühel alal, ei ole aga Raasiku põhikoolis õppiv noormees ühekülgne. Herol Riiberg ütles, et teda huvitavad väga näitlemine ja kitarrimäng.

„Mul on ka oma kitarriõpetaja ja juba olen saanud esineda mõnel koolipeol,“ rääkis ta.      

Eelmine artikkelKaerahelvestest
Järgmine artikkelKolgakülas oli küladevaheline võrkpallivõistlus