Voose talispordipäeval oli rekordarv osalejaid

3974

Voose võidukas võistkond — JOHANNA LIIVA, MONICA ARU, PIRET ARU ja HANNES OJA.
Laupäeval, 14. veebruaril toimus Anija valla Voose külas kohaliku külaseltsi eestvõttel talispordipäev.

Voose külavanem Andrus Nilisk ning tema abikaasa, kohaliku rahvamaja juhataja Anna Nilisk on talispordipäeva korraldanud neli aastat.  Nad rõõmustasid, et nii arvukalt pole osalejaid varem olnud. Kui esialgu registreerus 9 neljaliikmelist võistkonda, siis spordipäeva eelõhtul lisandus veel kaks. Anija vallavanem Jüri Lillsoo pani võistkonna kokku vahetult enne võistluse algust.

Start oli rahvamaja ees. Iga võistkond sai kaardi, millel kirjas marsruut – millised kontrollpunktid läbida. Kokku tuli läbida 8 kontrollpunkti, neist igas oli kiiruse peale mõni võistlusmäng.

Võistlused mõtlesid Anna ja Andrus Nilisk üheskoos välja. Need olid jääraja täpsussõit – 144 meetri pikkune slaalomirada tuli läbida täpselt 3 minutiga, karupüksijenka – võistkond pidi hüppama pükstesse ning mäkke jooksma, hüppesuusatamine – kaks võistlejat pidid minisuuskadel hüppama koos 10 hüppenööri hüpet, suurslaalom – võistkond pidi jalge vahel hoidma pikka latti ning läbima sellega slaalomiraja, kelgutamine – võistkonna liikmed sõitsid kordamööda kelguga mäest alla, konnapulm – võistlejad hüppasid konna kombel kotti ja läbisid koos hüpates võistlusdistantsi, sööstlaskumine – meeskondlik suusatamine, kus kogu võistkond oli ühtedel suuskadel, ning seajaht – iga võistleja pidi õhkrelvast tulistama seamaketi pihta kolm lasku.

Kolmandat aastat järjest võitis talispordipäeva Voose oma võistkond, mis koosnes tegelikult Tallinna elanikest, kelle juured on Voosel. Võidutiimi kuulusid Piret Aru, Johanna Liiva, Hannes Oja, Monica Aru.

„ Meie edu saladus on selles, et teeme kõik palju sporti. Käime jõusaalis, jooksmas, ujumas. Johanna näiteks on omavanuste hulgas Eesti kaheteistkümne edukama tennisisti seas, Hannes on alpinist,“ rääkis Piret Aru.

Võistkonna liikmed kinnitasid, et kunagi ei teki küsimust, kas tulla koduküla tali­spordipäevale või mitte. Nad kiitsid, et võistlused on väga huvitavad, korraldajad on radade kallal alati palju vaeva näinud.

Kokkuvõttes teise koha saanud Kiviloo küla Raasiku vallast esindasid sel korral Ardo Remmelgas, Ebe Virma, Aivo Virma ja Tiina Truber. Kiviloo esindus on Voosel võistlemas käinud igal aastal, esimesel korral ka võideti.
„Siin on alati väga lahedad ettevõtmised. Kindlasti oleme järgmisel aastal platsis,“ kiitsid nad.

Ka teised võistkonnad, kellel paluti spordipäeva kohta arvamust avaldada, iseloomustasid seda sõnadega „hüper-super“.

Korraldajad jagasid kõigile osavõtjaile meeneid – ka spordipäeval kaasa teinud lastele ning pensionäride kepikõnnimatkal osalejaile. Kohalikud naised pakkusid kõigile suppi ja endatehtud saiu.

Eelmine artikkelVarastati Saunja külas
Järgmine artikkelAnija vald õnnitles OLAF SCHMEIDTI ja ANTS MIIDLAT