Vallavanem lubab, et Pikavere mõisa katus remonditakse

914

Volikoguliige TÕNU SUURKUUSK avaldas vallavolikogus muret mõisa katuse pärast.

Raasiku valla Pikavere mõisa katus on olnud halvas seisukorras pikemat aega. Algkooli, lasteaia, raamatukogu ning külakeskusena kasutatava hoone katus laseb vett läbi ning ämbrid on sageli läbijooksukohtade all. Katuse remontimiseks on raha kogunud Mallavere-Pikavere külaselts heategevuslike külaturgude ja Kaltsumaaniatega, riigieelarvest saadi poliitilise katuserahana 9000 eurot. Taotlus on esitatud EASi ning summa kirjutatud 2016. aasta eelarvesse.

Mallavere küla elanik, volikoguliige Tõnu Suurkuusk rääkis volikogu istungil, et olukord on läinud hullemaks ning tuleviku osas siiski kindlus puudub: „Paraku käib elu ümber suuremate alevite, kuhu investeerime ja ehitame. See on väga tore, mul pole midagi selle vastu, aga vald ei koosne ainult kahest alevist, sinna kuulub ka kolmteist küla.”
Ta lausus, et ei jõua enam Raasiku valla ääremaa elanikuna vaadata, kuidas tema minia Alice Suurkuusk käib öösiti veeämbreid tühjendamas. „Katus jookseb pikemat aega läbi ja ma pole kuulnud ühtegi positiivset sõna ega lähenemist, kuidas seda likvideerida. Eelmisel aastal oli eelarves selleks raha, nüüd tõstsime üle 2016. aastasse. Vallavara aga hävineb, maja hallitab. Võibolla pööraks volikogu oma silmad natuke ka külade poole ja vaataks, kuidas seal elatakse, kuigi meid on seal väga vähe. Ei taha, et sügisel oleme uuesti sama fakti ees, et ei saanudki katust korda,” sõnas Tõnu Suurkuusk.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi lausus, et volikoguliikme mure on ühtpidi mõistetav, teisalt aga väheke paisutatud: „Ma ei usu, et vallavolikogul või -valitsusel on küladest ükskõik. Oleme esitanud EASi projekti katuse remontimiseks.”
Ta selgitas, miks on katus kehvas seisukorras: „Katus on valesti ehitatud, selle all pole aluskilet, vesi ei saa kusagilt ära joosta. Majas on korralik ja uus küttesüsteem, kuid puudub isolatsioon ja kogu soe läheb vastu katust. Kui on palju lund, hakkab see sulama, äärtes jäätuma ja vett üles lükkama.”
Ta lisas, et on käinud olukorraga tutvumas, kui läbijooks oli eriti suur: „Suur tänu Alice Suurkuusele, kes on nõus vett tõstma. Järgmisel päeval oli õnneks jää kadunud ja oht likvideeritud. See muidugi ei tähenda, et probleem on kadunud. Siin ei saa praegusele vallavalitsusele ega volikogule midagi ette heita, ka mitte eelmisele. Praakkatus on tehtud palju varem. Probleemiga tegeletakse, meil on vallaeelarves see summa ette nähtud ja eelarve vastu võetud. Kui saame EASist toetust, jääb vallaeelarves see raha lihtsalt üle.”

Eelmine artikkelJAKO REINASTE astus valimisliidust välja
Järgmine artikkelKiiu mõisa rekonstrueerimisprojekt on valmis