Tulge Kuusallu või Kolgakülasse omastehooldajate koolitustele

684

MTÜ Kuusalu Omastehooldus on loodud hooldustööd kodus tegevatele või sellest huvitatutele, et pakkuda koolitusi, nõustamist, abi ja suhtlusvõimalusi.

Projekt „Avame uksed omastehooldusesse“ on kirjutatud just selleks, et ka laiem elanikkond saaks infot selle tegevusvaldkonna kohta, aga ka eneseabivõtteid psühholoogilistest teemadest.

Koolitusi hakkame läbi viima nädalavahetustel Kuusalu kunstide koolis kuni rahvamaja remondi lõpuni ja Kolgaküla rahvamajas.

Kuna tegu on koolitusprojektiga, siis viime Kuusalus ja Kolgakülas paralleelselt läbi loenguid viiel erineval teemal. Kuna küsitluste põhjal oleme välja selgitanud, et kõige rohkem vajatakse psühholoogilisi loenguid, siis lisaks spetsiifilistele teemadele on kolmel korral psühholoogilised teemad: omastehooldus ja toimetulek pereliikme invaliidistumisega, omastehooldaja hingeline toimetulek ning toimetulek stressi ja depressiooniga ehk kuidas edasi jaksata.

Spetsiifilisemad teemad on sotsiaalteenused- ja toetused Kuusalu vallas, ergonoomika ehk haige teisaldamine, haava­ravi ja hooldus. Neljal korral liitub meiega mälutreener Tapa MTÜ Seenior juhataja Anu Jonuks.

Novembrikuus teeme väljasõidu Rakvere tugirühmale külla, kuulame koos loengut, külastame Rakvere spaad ja võtame väikse eine. Paraku on puhkusevõimalused hooldajatel väga piiratud nii ajaliselt kui majanduslikult. Detsembrikuus lõpetame projekti piduliku koosviibimisega Kuusalu rahvamajas, oodata on üllatuskülalisi. Koolitusel osalejad saavad osalemise kohta tunnistuse.

MTÜ Kuusalu Omastehooldus tegutseb ka projektiväliselt,  igas kuus käime koos ja õpime selgeks mõne uue oskuse või kuulame loenguid. Infot annab selle kohta meie oma Sõnumitooja.

Lugege kuulutusi ja tulge kindlasti osalema, sügispäevi teeb sisukamaks soe tass kohvi ja meeldiv seltskond!

Eelmine artikkelReostus Lohja järvel
Järgmine artikkelPikavere lasteaia-algkooli pargis avati õuesõppe paviljon