Raasiku vallavolikogu esimehe umbusaldamine kukkus läbi

1861
Erakorralist istungit juhtis volikogu aseesimees JAKO REINASTE, tema kõrval ANTS KIVIMÄE.

ANTS KIVIMÄE umbusaldamise poolt hääletasid 6 saadikut, kes andsid möödunud nädalal sisse umbusaldusavalduse vallavolikogu esimehele.

Esmaspäeva, 15. veebruari õhtul kell 17 oli Raasiku vallavolikogu erakorraline istung, mille päevakorras oli kaks punkti: umbusaldamise avaldamine vallavolikogu esimehele Ants Kivimäele ning vallavolikogu uue esimehe valimine, kui umbusaldus läbi läheb. Umbusaldusavalduse andsid möödunud nädalal toimunud korralisel istungil sisse Talvi Aruaas, Annely Liiv ja Tõnu Suurkuusk valimisliidust Üheskoos ning Aare Ets, Tiina Rühka ja Kaido Kirsip Reformierakonna nimekirjast. Nemad hääletasid ka esmaspäeval, 15. veebruaril umbusalduse poolt, kuid kuna volikogus on 15 liiget, siis valla põhimääruse järgi peab olema umbusaldamiseks volikogu koosseisu häältenamus, vähemalt 8 poolthäält. Istungit juhatanud volikogu aseesimees Jako Reinaste ütles, et ei hakka küsima, kas keegi on umbusalduse vastu või erapooletu.
Umbusaldusavalduse luges möödunud nädala istungil ette Aare Ets: „Volikogu esimehe peamine ülesanne on volikogu töö juhtimine ja korraldamine, istungite ettevalmistamine ja volikogu õigus­aktide eelnõude menetlemise korraldamine. Umbusalduse avaldajad näevad ülesannete täitmises suuri puudujääke ja teavad ka Ants Kivimäe soovimatust probleemide lahendamisega tegeleda.”
Ta jätkas, et samuti eeldab haldusreformi temaatika volikogu juhilt aktiivset ja sisulist panust valla juhtimisel ja arendamisel: „Kahjuks ei paista seda kusagilt, olgugi et kaalul on ei rohkem ega vähem kui Raasiku valla iseseisev jätkamine. Hoolimata volikogu esimehele esitatud ettepanekutest haldusreformi temaatikat volikogu laual hoida, hoolimata soovitustest tutvuda näiteks Kiili valla edulooga, kus Raasiku vallaga sarnases seisus olles suudeti laiapõhjalise komisjoni, eri stsenaariumide analüüsi ja ka sisuka kampaaniaga aastavahetuseks 5000 elanikku registris täis saada. Hoolimata tähelepanu juhtimisest parandada ära Anija ja Jõelähtme valdadele tehtud ettepanekud, kus külade nimed olid segi aetud, mis meile sellisel kujul lihtsalt häbi teevad, ei ole Ants üheski eelviidatud punktis näidanud üles initsiatiivi temaatikaga sisuliselt tegelemiseks.”
Aare Ets jätkas, et seetõttu on vallakodanikud hämmelduses ja segaduses: „Tekib õigustatud küsimus, mida te seal volikogus passite ja omavahel jagelete, selle asemel, et valla ja vallakodanike hüvanguks tööd teha. Meil on jäänud veel mõned kuud aega, mitte rohkem, kuni käesoleva aasta lõpuni, sest millalgi lüüakse rahvaarv lukku ja iseotsustamise õigus on meie jaoks möödanik. Seega peaks käesolev umbusaldusavalduse hääletus olema sisuliselt mitte Ants Kivimäe vastu, vaid Raasiku valla iseseisvana jätkamise poolt. Kutsungi üles kõiki volikoguliikmeid sellega liituma.”
Umbusaldusavaldusele oli lisatud ettepanek pidada vallavolikogu järgmine istung nädala pärast ehk teisipäeval, 16. veebruaril. Ants Kivimäe palvel tõsteti istung päev varasemaks ehk esmaspäevaks, 15. veebruariks.
Ants Kivimäe kommenteeris istungil, et ei ürita ümber lükata umbusaldajate juttu: „Mõne asjaga tuleb olla ka päri. Tõepoolest pole mõned komisjonid hakanud korralikult tööle juba mitu aastat, näiteks keskkonnakomisjon ja sotsiaalkomisjon, see tuleb võtta enda süüks. Edaspidi tuleb leida lahendusi. Näiteks keskkonnakomisjon hakkas tööle kohe, kui Tiina Rühka tuli sinna abiks. Mõtteid on ja eks siis tulevikus vaatame, mis teeme.”
Avaldusele alla kirjutanud Tõnu Suurkuusk põhjendas pärast hääletust, miks oli volikogu esimehe umbusaldamise poolt: „Ma ei ole rahul vallavalitsuse tööga. Vallavalitsust juhib volikogu, mida juhib omakorda volikogu esimees. Sellest lähtuvalt on pretentsioonid vallavolikogu esimehele, sest elu vallas lonkab.”

Eelmine artikkelNeli viisi, kuidas tulumaksutagastust kasutada
Järgmine artikkelKehras oli Joker Tali Cup noorteturniir