Raasiku valla perekeskus Männikäbi asub Piiri tn 12a

1839

2010. aastal loodi Kodaniku­ühiskonna Sihtkapitali ja MTÜ Perede ning Laste Nõuandekeskuse toel ja nõul Arukülla vanemluse toetamiseks ja vanemahariduse edendamiseks perekeskus Männikäbi. Esialgu tegutseti Aruküla lasteaia rühmaruumides, kus kahe aasta jooksul toimusid erinevad õpitoad ja koolitused lapsevanematele ning muinasjututoad ja mänguringid väikelastele.

2011. aasta detsembris loodi MTÜ Perekeskus Männikäbi ning Raasiku vallavalitsus andis tasuta kasutamise lepinguga perekeskusele ruumid Piiri tn 12a, Aruküla tervisekeskuse II korrusel raamatukogu kõrval, kus seni oli tegutsenud taaskasutuskeskus. Paraku oli tegu tõsist remonti vajavate ruumidega.

Ajavahemikus märts 2011 kuni märts 2013 toetati perekeskuse tegevusi Ida-Harju Koos-töökoja Leader meetme projektitoetuse kaudu (projekt „Raasiku valla perekeskus kogukonna sidususe ja solidaarsuse kujundaja“). Toimusid lapsevanematele suunatud õpitoad ja viidi läbi vanem-laps loovteraapilise diaaditöö rühm, kus osalesid kogukonna lapsed ja vanemad.

2012. aasta jooksul on vabatahtlike ja vallavalitsuse toel remonditud köögiruum, samuti saadi toetust Kohaliku Omaalgatuse Programmist, mille eest valati taaskasutuskeskusele uus põrand ja paigaldati köögi ja koridori vahele tuletõkkeuks. EASi kevadvooru on MTÜ esitanud projekti saamaks toetust koridori, WC, pesuruumi ja taaskasutuskeskuse ruumi renoveerimiseks ja remonditavates ruumides elektrijuhtmestiku uuendamiseks. Lisaks on vaja ehitada perekeskuse ja raamatukogu-vahelisse koridori tulekindel sein koos tuletõkkeuksega.

Hoolimata kohatistest kehvadest kasutustingimustest on perekeskus oma tööd jätkanud ja laiendanud: äsja lõppes lapsevanematele Gordoni perekool (mille I osa läbiviimiseks saadi toetust Ida-Harju Koostöökoja meetmest 1.1 Teeme koos), toimuvad iganädalased jooga­treeningud täiskasvanutele ja lastele, koos käivad beebi-kooli väikesed ja suured; hoogsalt on jätkunud ka taaskasutuskeskuse tegevus. Taaskasutuskeskus on avatud Aruküla raamatukogu lahtiolekuaegadel ja sisse saab ka raamatukogu-poolsest uksest. Perekeskuses on eelneva kokkuleppe korral võimalik pidada ka laste sünnipäevi.

Kogu seda kirjut seltskonda hoiab oma hooliva pilgu all perekeskuse perenaine Ingrid, kellega on võimalik saada ühendust kas meili (perekeskus@raasiku.ee) või telefoni 5552 1035 teel. Ootame perekeskuse tegemistega ühinema lapsevanemaid nii Arukülast kui kaugemaltki. Informatsiooni meie tegevustest saab eeltoodud meili-telefoni teel, samuti on uute tegevuste teavitamiseks alati üleval kuulutused Aruküla lasteaias ja poodides.

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad