Raasiku uues raudteeparklas on kohti 19 sõidukile

1813
Meierei poe platsist kolmandik on raudteejaamaparkla, ülejäänud poekülastajatele ning keskel uus asfalttee.

Raasiku alevikus sai valmis Keskonnainvesteeringute Keskuse toel rajatud pargi ja reisi parkla.

Alates möödunud nädalast on saanud Raasiku aleviku Meierei poe esine plats uue ilme. Kolmandiku platsist võtab enda alla uus raudteeparkla „pargi ja reisi“, mis peaks lahendama Raasiku jaama parkimiskohtade puudumise probleemi. Lisaks on parklas katusega varjualune jalgrataste lukustamispostidega, uued liiklusmärgid ning valgustuspostid. Ehitustöid tegi KV Infra OÜ.
Käesoleva nädala esmaspäeva pärastlõunal olid Raasikul peaaegu kõik uued parkimiskohad autosid täis, mõni üksik sõiduk oli vanal parkimisplatsil perrooni ääres. Vabu kohti oli veel umbes kümnele autole.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi ütles, et on parklaga väga rahul, kuigi ehitus läks kallimaks, esialgu planeeritud 76 665,04 euro asemel 86 462,1 eurot: „Töömaht suurenes, kuna vaatasime suuremat pilti ja renoveerisime ka ühe lõigu teest, et likvideerida madal koht, kuhu kogunes saju ajal vesi, mis ei valgunud teelt ära.”
Möödunud aasta kevadel kirjutasime Sõnumitoojas, et Raasiku raudteejaamas perrooni kõrval on parkimiskohti ligi paarikümnele autole, Arukülas mahub parkima alla kümne sõiduki. Argipäevade hommikuti soovib aga oma autot jaama juurde parkida ja rongiga linna sõita tunduvalt rohkem inimesi. Vallamajast on parkimiskohast ilmajäänutele vastatud, et on probleemiga kursis ning sellega tegeletakse – eriti palju hakkas autosid parkima jaamas pärast uute ja mugavate elektrirongide liinile saabumist.
Raasiku vallavalitsus taotles KIKist toetust Aruküla ja Raasiku raudteepeatuse juurde ohutu ligipääsu rajamiseks ning pargi-reisi parkla laiendamiseks. Möödunud aasta lõpus tuli teade, et mõlemad taotlused rahuldatakse täies mahus.
Aruküla raudteeparkla ehitus peaks algama lähipäevil – leping on sõlmitud hanke võitnud Tallinna Teede ASiga ning ehitaja teeb ettevalmistusi. Aruküla projekt on mahukam ja kallim, 310 723,92 eurot, lisaks parkla laiendamisele on plaanis ehitada Tallinna maantee äärde kergliiklustee kortermajadest raudteejaamani.

Eelmine artikkelMaanteeamet ehitab Raasiku 5 tee ristmiku ohutumaks
Järgmine artikkelSõnumitooja 12. oktoobril