Probleemid prügiveoga

1440

„Olukord on absurdne ja aina hullemaks läheb,“ kommenteeris Anija abivallavanem, kui rääkis Sõnumitoojale sellest, et Anija valla ametnikud saavad peaaegu igal päeval elanikelt kaebusi prügi äravedamata jätmise kohta.

Ka Raasiku vallamajja on jõudnud viimasel ajal arvukalt teateid, et jäätmekonteinerid on jäänud kokkulepitud tähtajal tühjendamata. Rahvas pahandab Facebookis, helistatakse vallaametnikele, kirjutatakse. Möödunud nädalal oli Raasiku vallamajas seetõttu kohtumine prügivedaja ASi Eesti Keskkonnateenused ja prügivedu korraldava Harjumaa Ühisteenuste Keskuse esindajatega.

Mõlemas vallas osutab korraldatud jäätmeveo teenust sisuliselt sama firma, Anija vallavalitsusega lepingu sõlminud Radix Hoolduse OÜ on Eesti Keskkonnateenuste tütarettevõte.

Nii Anija kui Raasiku valla prügiveoprobleemide peamiseks põhjuseks nimetatakse tööjõupuudust – autojuhtide palkade üle ei saa nuriseda, kuid töö on raske, päevas tuleb tühjendada kuni paarsada konteinerit, iga teekonnale ette tulev tõrge teeb tööpäeva pikemaks ning keerukatesse kohtadesse jäetakse teinekord sisse pööramata. AS Eesti Keskkonnateenused lubab teha kõik endast oleneva, et olukorda parandada. Samas tõdevad vallajuhid – Eesti on jäätmeveo osas jagatud kahe peamise ettevõtte vahel, mahud on suured, tõrked on kerged tekkima.

Alanud aasta tõi jäätmeveoga seotud küsimusi ja rahulolematust ka Kuusalu valda, kus prügi vedamata jätmise osas on viimasel ajal olnud vähe pahandusi. Ehkki jäätmeveoga jätkab vallas hanke tulemusena Eesti Keskkonnateenused, on uuel 5aastasel perioodil osa tingimusi muutunud ja graafikuid tehtud ümber. Kuusalu vallaga seotud jäätmeveost kirjutame järgmise nädala Sõnumitoojas.

Eelmine artikkelKan­di­daa­ti­de esi­ta­mi­ne Har­ju­maa tee­ne­te­mär­gi and­mi­seks
Järgmine artikkelSel­gu­sid Har­ju­maa noor­te si­se­meist­rid ker­ge­jõus­ti­kus