Poolsaare külade jooksuvõistluse võitis Pärispea

1493

Turbuneemes oli pühapäeval, 24. aprillil Pärispea poolsaare külade esimene jüripäeva jooks. Selle korraldas MTÜ Turbuneeme Külaselts. Turbuneeme külamajana kasutatava endise poehoone juurde kogunes üle 60 inimese. Võistkondi oli 7, kuna Turbuneeme oli esindatud kolme koosseisuga.

Võistkondadesse kuulusid kaks meest ja kaks naist. Joosti 1,2 kilomeetri pikkusel rannaringil. Jooksu distants oli kokku 3,6 kilomeetrit – mehed jooksid mõlemad kogu ringi, naised kumbki pool ehk 600 meetrit.

Võitis Pärispea tiim, kus võistlesid Margus Heintalu, Andrus Heintalu, Kelly Rosen ja Merle Piibeleht. Teise koha sai Kasispea: Mikk Saretok, Karin Kallaste, Gretel Murdvee ja Jaanus Kallaste. Kolmanda koha sai Turbuneeme võistkond, kus jooksid Kert Saarma, Moonika Elisson, Silvia Piikmann ja Stever Linnas.
Kogu distantsi jooksis üksi läbi ning saavutas üldarvestuses kolmanda koha Tauno Hang.

Lapsed jooksid ümber poehoone, auhinnaks olid maiustused. Pärast jooksu kutsuti osalenud kauplusemajja, kus ootasid suupisted ja joogid. 

Peakorraldaja, Turbuneeme külavanem Aivo Janter lubas, et jooks jääb traditsiooniks ning ka edaspidi toimub jüripäeva paiku: „Külaselts ostis võitjale karika ning kuulutasime välja, et see on ränd­auhind, mis läheb tuleval aastal järgmisele võitjale.“

Juminda poolsaarel on viis küla: Suurpea. Pärispea, Viinistu, Turbuneeme ja Kasispea. Mullu sügisel kohtusid ühisel koosolekul kõikide külade esindajad ning leppisid kokku, et hakatakse korraldama ühiseid võistlusi. Viinistu küla teeb poolsaare külade mälumänguturniiri, neljal korral on need toimunud Viinistu kõrtsis. Viies ja hooaja viimane mälumäng tuleb Pärispea seltsimajas ning on pidulikum.

Suurpea esindus lubas, et suvel korraldatakse poolsaare küladele spordipäev.

Eelmine artikkelKulu põleng
Järgmine artikkelKuusalu laadal oli üle 2500 külastaja