Ootame kandidaate aasta vabatahtliku tiitlile

621

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus kutsub kõiki 15. septembrist 5. oktoobrini esitama Vabatahtlike Väravas www.vabatahtlikud.ee kandidaate 2010. aasta vabatahtliku tiitlile. Käesoleval aastal soovitakse tunnustada mentoreid ja juhendajaid.

Üleriigilise tunnustamis­ürituse motoks on „Märka vabatahtlikku!“ ja selle raames ootab Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus infot kandidaatidest, kes on tegutsenud või tegutsevad vabatahtlikuna Eestis või Eesti vabatahtlikuna välisriigis. Tänavusteks kandidaatideks oodatakse inimesi, kes on teistele mentoriks ja juhendajaks, innustades ja toetades muuhulgas ka teisi vabatahtlikke, ning kes ei ole saanud rahalist tasu tegevuse eest, mille eest ta tunnustamisele esitatakse.

Oma kandidaadi võivad esitada nii eraisikud, kodanikuühendused, riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused kui ettevõtted. Laekunud ettepanekud vaatab läbi komisjon, kuhu kuuluvad esindajad erinevatelt elualadelt. Aasta vabatahtliku tiitel antakse kuni viieteistkümnele vabatahtlikule.

Üle-eestiliselt on vabatahtlikke tunnustatud juba alates 2005. aastast, kokku 232 vabatahtlikku: algatajaid, lahenduste loojaid, kaasajaid.

Käesoleva aasta tunnustamisprojekti teemat kommenteerides ütleb Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse juhataja Tuulike Mänd: „Arvan, et igaüks on vahel sattunud olukorda, kus tahaks kelleltki nõu küsida või lihtsalt kogenuma inimesega asju arutada. Samas me nii mõnigi kord ei teadvusta, et meid juhendavad inimesed teevad seda vabatahtlikena. Sel aastal ootamegi vabatahtliku tegevuse mitmekesiselt maastikult teateid mentorite ja juhendajate kohta, kes aitavad kaasa teiste arengule, olgu siis laste, tudengite, alustavate ettevõtjate, töötute, või kõige põnevam – teiste vabatahtlike arengule.“

Aasta vabatahtliku tiitli pälvinute nimed tehakse teatavaks rahvusvahelisel vabatahtlike päeval 5. detsembril üleriigilisel vabatahtlike tunnustamisüritusel Tartus Athena Keskuses.

Vabatahtlike tunnustamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital regionaalministri haldusalas.

Lisainfo: Kristel Varm, Vabatahtliku Tegevuse Aren­dus­keskuse Projektijuht, tel 522 0957, kristel@vabatahtlikud.ee

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Leesi-Tammistu teel
Järgmine artikkelHaruldane hõbemüntide aare on pärit Anija vallast