MATHIAS TAMMARU Anija vallast võitis indiaca MK-l pronksi

998

17. – 21. augustini olid Tartus 3. maailmakarikavõistlused indiacas. Tartu Elioni Spordiklubisse kuuluv Mathias Tammaru võitis
segavõistkondade arvestuses  MK-l kolmanda koha. Pronksi sai ta Eesti koondisega ka 2008. aastal indiaca MMil meeste arvestuses.

Indiaca MM ja MK toimuvad iga nelja aasta tagant, kaheaastase vahega. MMil võistlevad riikide koondised, MKd on klubide arvestuses.

Indiaca sarnaneb olemuselt ja mängu ülesehituselt võrkpalliga, kuid mängitakse spetsiaalse indiacapalliga, millel on neli kalkunisulge ning padi.

„Indiaca on pärit Brasiiliast, kunagi mängisid seda indiaanlased. Paljud mängivad indiacat harrastusena – Jaapanis ligi 7 miljonit, Brasiilias mõne miljoni kanti, sama   palju ka Euroopas – Saksamaal, Luksemburgis, Šveitsis. Eestis tegeletakse sellega väga kõrgel tasemel,“ rääkis Mathias Tammaru Soodla külast.

Ta jutustas, et Anija vallas indiacat ei mängita, kunagi tutvustati Kehra spordihoones inimestele mängu sõuüritusena: „Üldiselt tegeletakse sellega Tartus ja Lõuna-Eestis, Tallinnas on ka paar klubi. Mina õppisin neli aastat Tartus ja käisin seal trennides, nüüd vaatan, mis edasi saab, aga jätkan selle harrastusega kindlasti.“

Täpsemat info leiab indiaca ja eestlaste tulemuste kohta internetist aadressil www.indiaca.ee.

Eelmine artikkelAnija vallas oli peredele jalgrattamatk
Järgmine artikkelMetallivargad on endiselt liikvel