MAARJA-LY TEINO: „Aruküla noortekal võiks olla oma maja.”

2426

Aruküla noortekeskuses hakkab peagi regulaarselt koos käima robootikaring.

Aruküla noorsootöötaja MAARJA-LY TEINO.
Aruküla noorsootöötaja MAARJA-LY TEINO.

„Ideaalis võiks noortekas olla omaette majas, annaks rohkem võimalusi pakkuda noortele uut ja huvitavat. Ka praegused ruumid on piisavad, suuremad sündmused saame korraldada rahvamaja saalis,” rääkis Aruküla noorsootöötaja Maarja-Ly Teino, kes tegeleb noortega Aruküla rahvamajas.
Ta on noortekeskuses tööl teist aastat. Õpib Tallinna Ülikoolis noorsootööd, edaspidi tahab teha koostööd erinevate noortekeskustega: „Jagame kursusekaaslastega mõtteid, kuidas planeerida tulevikus ühiselt üritusi.”
Ta on juhendanud Aruküla koolis tantsutrenne. Noorsootöötaja ameti kohta ütleb, et oluline on usaldus, ta on noortele toeks ja abiks
„Proovime kooliga koostöös taastada koolidiskode traditsiooni. Korraldame töö- ja puhkelaagrit koos Raasiku noortekeskusega. Kevadel plaanime minna loodusesse, korraldada jalgpalliturniiri.”
Peamiselt käivad noortekeskuses 1.-9. klassi õpilased, sisse astuvad ka täiskasvanud noored. Noortekeskus on korraldanud robootika töötubasid, nüüd sai robootika huviringi jaoks kirjutatud projekt Eesti Noorsootöö Keskuselt rahastuse.
Koos Aruküla kooli huvijuhi Mari Mölsiga on noortekeskus kutsunud külla rallisõitja Karl Kruuda, „Ei kiusamisele” projektiga Helen Adamsoni ja Margus Vaheri, noorteõhtul esinesid räppar HVNS ja Mikk Mäe bändiga. Käidud on Patarei vanglas, küünlatehases, osaletud projekti „Päev metsas” üleelamiskursusel.
Maarja-Ly Teino: „Kui on mõni väljasõit, kutsume Raasiku noored kampa. Tulevikus on plaan panna koostöö toimima ka teiste ümberkaudsete noortekatega.”
Kõige vahvam asi, mis noortejuhi sõnul viimasel ajal soetatud, on kodukinosüsteem: „Saame vaadata filme justkui kinosaalis.”
Maarja-Ly Teino sõnas, et oli lapsena väga aktiivne: „Käisin paljudes huviringides, noortekeskuses olemiseks jäi aega vähe. Mu lemmiküritus oli „Raasiku valla noor” ja disko pärast seda. See oli suur sündmus, sest kogu valla noored tulid kokku. Meelde on jäänud ka üritus „Sume suveõhtu”.”