Loksa kooli tiimi neljas võit spordimälumängus Bumerang

1513

Loksa keskkooli võistkond oli taas Eesti koolide spordimälumänguritest parim.

Loksa keskkooli 12. klassi noormehed Madis Müil ja Taavi Tšernjavski ning 11. klassist Pent Paalberg ja Mart Tamm saavutasid reedel, 25. aprillil Laitses toimunud finaalvõistlusel 43 punktiga Bumerangis esikoha. Neid juhendab kehalise kasvatuse õpetaja Aarne Idavain.
Loksa noored on Bumerangi finaali võitnud neljal järjestikusel korral.

Teise koha sai 33 punktiga võistkond August Kitzbergi Gümnaasiumist ning kolmanda 31 punktiga Lüllemäe põhikool. Finaalis osales 13 tiimi. Küsimusi oli kokku 41, maksimaalselt oleksid võistlejad võinud koguda 83 punkti.

Küsimuste teemad olid: Eesti spordi varia, Sotši olümpiamängud, jalgpalli maailmameistrivõistlused, varia, motosport, maailma spordi varia, taliolümpiamängud, fotod.

Loksa võistkonna liikmed kommenteerivad, et püüavad Bumerangis osalemise tõttu pidevalt spordiuudiseid jälgida. Enne võistlusi loevad mitmelt poolt internetist spordi kohta infot juurde.

Spordimälumängu Bumerang korraldab Eesti Koolispordi Liit. Kuna finaal viidi läbi Laitse Rallypargis, toimus osalenute vahel ka kardisõiduvõistlus. Esmalt oli kvalifikatsioonisõit, 10 paremat tegid finaalsõidu. Taavi Tšernjavski tulemus oli paremuselt 4. kohal.

Loksa võistkond sai Bumerangi finaalivõidu auhinnaks auto24 Rally Estonia piletid.