Loksa haiglahoone on müügis

1873

Ida-Tallinna Keskhaigla soovib Loksa üksuse ära müüa, sest on suures kahjumis.

Loksal läks eelmisel nädalal liikvele jutt, et haiglamaja pannakse müüki, võib juhtuda, et perearstidel, hambaarstidel ja teistel meditsiinitöötajatel pole seal kohta.
Ida-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku direktor Eve Karmo ütles Sõnumitoojale, et potentsiaalne ostja on olemas, lõplikke otsuseid pole langetatud: „Meie huvi on, et teenused ja personal jääksid alles. Perearstid, hambaarstid, naistearst, kiirabi ei pea välja kolima. Kui meil ka tuleb teine ja kolmas korrus sulgeda siis toome naistearsti ja ämmaemanda esimesele korrusele ja kõik, kelle tööruumid on esimesel korrusel, tegutsevad edasi. Kindlasti võin kinnitada, et jaanuaris ei juhtu veel midagi.“
Ta lisas, et võimalik ostja on Eesti tervishoiusüsteemist. Rohkem esialgu öelda ei saa, sest Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogu ei ole müüki ära otsustanud ja käivad ka läbirääkimised haigekassaga.
Ida-Tallinna Keskhaigla Loksa üksuses töötab õendusabiosakond, tehakse taastusraviprotseduure. Haiglal on õendusabiosakonnad ka Tallinnas Järve üksuses. Eve Karmo rääkis, et Loksale ei taha Tallinna haiged tulla, soovitakse olla pereliikmetele lähedal, 70 kilomeetrit Loksale haiget vaatama sõita on pikk maa. Loksal on voodikohti 20, patsiente on keskmiselt 5-6 kuni 8 – enamasti Loksalt ja Kuusalu vallast. Põhikohaga töötajaid on Loksa üksuses 25.

Eelmine artikkelAnija valla saalijalgpallimeister on Põrgupõhja
Järgmine artikkelTrump Conception kogus Hooandjas 4056 eurot