Kuusalus kergejõustiku karikavõistluste sarja avaetapp liikumispuuetega inimestele

1274

Kuusalu kooli staadionil oli 29. mail juba kolmandat aastat järjest Eesti Invaspordi Liidu kergejõustiku karikasarja avaetapp liikumispuuetega inimestele, korraldas Ida-Harjumaa Invaühing.

Kokku võisteldi neljal väljakualal – kuulitõuge, kettaheide, odavise ning kaugushüpe – ning lisaks neljal raja-alal – 100 m jooks ja 100 m ratastoolisõit ning 800 m ratastoolisõit naistele ja 1500 m ratastoolisõit meestele.

Ida-Harjumaa Invaühingust osales 9 sportlast: klassis F5 võistlesid: Egert Jõesaar sai esikohad nii odaviskes, kettaheites kui 100 m jooksus, kaugushüppes oli teine, kuulitõukes neljas; Raivo Sinimets: I koht kaugushüppes ja kuulitõukes, II koht 100 m jooksus; Aivo Jõesaar: kettaheide III koht, kuulitõuge 8. koht, odavise 11. koht, 100 m jooksus 4. koht; Kristjan Pruul: odavise 7. koht, kuulitõuge 14. koht, 100 m jooksus I koht; Heiki Veetõusme: odavise 5. koht, kettaheide 7. koht, kuulitõuge 9. koht, 100 m jooksus II koht; F3 klassis Ain Villau: kettaheide I koht, odavise II koht, kuulitõuge III koht, 100 m ja 1500 m ratastoolisõidus I koht; Jüri Toomejõe: kettaheide ja odavise 4. koht. Naistest osales 2 võistlejat – Kairi Rohtmets, kes võttis osa ratastoolisõitudest: klassis T2A, I koht 100 m ja II koht 800 m sõidus; Agnes Valgiste võitis oma klassis – F5 – kõik heitealad ning jäi 100 m jooksus 0,2 sekundiga teiseks.

Sportlasi oli 13 erinevast ühingust üle terve Eesti 60, neist 14 naist ja 46 meest. Kaugemalt tulijad olid Võru ratastooliklubist ja Narva ühingutest Sportuna ja Ordo. Lisaks eelpoolmainitutele ja Ida-Harjumaa Invaühingu inimestele oli sportlasi Viljandist, Põlvast, Tartust, Rakverest ja Keilast.

Invaspordis jagatakse võistlejad vastavalt oma puude iseloomule kuude erinevasse klassi. Selline jaotamine tagab võrdse võimaluse erinevatel inimestel oma sportlikke saavutusi võrrelda.

Eelmine artikkelLoksale noorte kotkaste patrullvõistluse esikohad
Järgmine artikkelPresident külastas Käsmu merepäästeõppust