Kuusalu rahvamajas tunnustati valla hariduspreemia 18 kandidaati

5743
Taga EVE SARAP, ANU UKKIVI, MAARIKA MAE, KATRIN KIRSILA, MARGIT VUNK, MARGE LAISAAR, ASTRID RÕUK, KAIRE ALTOSAAR, ANNA LVOVA, ENE ZINK, KATRI MANGELSOO. Ees SIGNE TÄLL, VIIVE ABEL, REELIKA KVIMAA, KAIDI ALMET, TUULI RAND, ANNE VEERLA, ÜLLE REKK, KLAARIKA KUSLAP ja ANNE JALAKAS. Pildilt puuduvad Kuusalu keskkooli õpetajad Maire Kuuse ja Elle Halliksaar.

Kuusalu valla haridustöötajate tänupidu peeti 5. oktoobri õhtul Kuusalu rahvamajas.

Kuusalu vallas paluti valla haridus­asutustel esitada esimest korda aasta hariduspreemia kandidaate, kelle kutsus vallavalitsus õpetajate päeval, 5. oktoobril vastuvõtule. Valla hariduspreemia saaja valitakse kandidaatide hulgast tuleva aasta jaanuaris. Õpetajate päeva vastuvõtul osalesid kokku ligi 100 haridustöötajat.
Kuusalu Kunstide Koolist on preemia kandidaadiks esitatud klaveriõpetaja Anna Lvova, kes on koolis töötanud 17 aastat, konkursi „Klaver saatepillina” looja ja eestvedaja. Flöödiõpetaja Anne Jalakas on mitmete õppematerjalide koostaja. Kontsertmeister ja klaveriõpetaja Ene Zink on töötanud koolis 17 aastat. Kandidaadiks esitati ka solfedžoõpetaja Katri Mangelsoo, kes on olnud Kuusalu Kunstide Koolis tööl 26 aastat.
Vihasoo lasteaiast-algkoolist tänati klassiõpetajat Anne Veerlat. Kuusalu keskkoolist said tänu psühholoog Astrid Rõuk, kes on valla sotsiaalkomisjoni liige; sotsiaalpedagoog Elle Halliksaar; algklassiõpetaja Maire Kuuse; algklassiõpetaja ja algklasside sektsiooni juhataja Margit Vunk, kes on Harju maakonna algklasside tüdrukute joonistusvõistluse korraldaja; infojuht ja arvutiõpetaja Viive Abel, kes on korraldanud mitmeid digikoolitusi ja -projekte.
Kolga Koolist esitati aasta haridustöötaja preemia kandidaadiks algklassiõpetajad Kaidi Almet, Marge Laisaar ja Tuuli Rand, kes on silma paistnud kohusetundliku, sisuka ja loomingulise töö ning suurepärase meeskonnatööga.
Kuusalu lasteaed Jussike esitas preemia kandidaadiks liikumisõpetaja Klaarika Kuslapi, kes korraldab jalgrattapäevi, mängupäevi, pereüritusi, maastikumänge. Õpetaja Kaire Altosaar on osalenud oma rühmadega Harjumaa teatripäeval, mille tarbeks lavastas näidendid. Õppealajuhataja Ülle Rekk on tegelenud keskkonna-, tervisedenduse-, liikluskasvatuse- ja tuleohutusprojektidega.
Kiiu lasteaiast Kiigepõnn on esitatud preemiale õppejuht Maarika Mae, õpetaja Reelika Kivimaa.
Kandidaadid said vallavalitsuselt lilled ning Vanaküla elaniku, Triin Põllmaa keraamilise vaagna. Enne tänumeenete kätteandmist esines haridustöötajatele Kuusalu valla perearst Ellen Kamenik, kes vabal ajal tegeleb laulmisega esinejanime Ella Stone all. Klaveril saatis Hain Hõlpus.
Lisaks hariduspreemia kandidaatidele tänati nelja haridustöötajat, kes esitati käesoleval aastal Harju aasta õpetaja tiitlile. Harju aasta suunaja Katrin Kirsila oli ka riikliku konkursi finalist, Harju aasta põhikooli õpetaja nominent oli Eve Sarap, aasta klassijuhatajad Signe Täll ja Anu Uukkivi.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi võrdles õpetajat kunstnikuga: „Õpetajale mõeldes tuli mul silme ette pilt kunstnikust, kes on palju õppinud, harjutanud, voolib savi. Erinevalt kunstnikust on  õpetaja vormitav materjal alati erinev – õpetajal pole võimalik heita materjali kõrvale ja öelda, et hakkan otsast pihta.”

Eelmine artikkelRaasiku vallale andmekaitse inspektsiooni aukiri
Järgmine artikkelEakate festivali elutööpreemia sai ENNO UIBO Kuusalust