Kuusalu noored ratturid võistlesid Pärnus ja Vooremäel

970

KAIDO LAAS

Kuusalu Rattaklubi noored võistlesid üle-eelmisel nädalavahetusel Pärnus.
Laupäeval, 25. aprillil toimus 56. korda Pärnu tänavasõit. Võistlus  kulges  uuenenud  Jüri  Jaansoni terviserajal pikki Pärnu jõe kallast, seejärel tuli tõusta autode parkimismaja 4. korrusele, sealt väga tehnilise laskumisega alla tulla.
Tütarlaste N16 / N14 klassi 6 x 1,7 km ringi ühises sõidus haaras esimesel laskumisel liidripositsiooni Aidi Gerde Tuisk Kuusalu Rattaklubist ning teisele ringile suunduti paraja edumaaga koos mulluse Eesti N16 klassi parima neiuga. Teise ringi laskumisel liidrid kukkusid ning jälitajad said neist mööda. Aidi Gerde Tuisk lõeptas vahefinišitega sõidu neljandana, kuid sai N14 klassi arvestuses 2. koha.
Poiste M14 klassi sama pika sõidu lõpetas Stefan Lootus teisena, kuid vahefiniši punktide kokkuliitmisel  pidi 43 startinu seas leppima 3. kohaga. Artur Kupp ja Pärtel Lahtvee said 20. ja 29. koha.
Poiste M12 klassi kolmeringilise sõidu lõpetas Rain Roos 46 osaleja hulgas 28. kohaga.
Pühapäeval, 26. aprillil starditi Eesti Rahva Velotuuri II etapil, Pärnu Rattarallil. 47 km pikkuse vihmaga sõidetud lühikese distantsi lõpetas Stefan Lootus 6. kohaga, M14 poistest sai ta 2. koha. Veidi enne lõppu jäid 46liikmelisest peagrupist, mille keskmine kiirus oli 38,9 km/h, maha Aidi Gerde Tuisk ja Artur Kupp, kuid Aidi Gerde Tuisk oli N14 klassi tülarlastest parim ja Artur Kupp sai M14 klassi poistest 10. koha.
Laupäeval, 2. mail Vooremaal toimunud Estonian Cup rattamaratonide sarja 15. juubelihooaja esimesel etapil saavutas Stefan Lootus 35 km poolmaratonil 257 startinu seas 2. koha ning oli M14 poistest kindel võitja. Sama distantsi lõpetas Aidi Gerde Tuisk 57. kohaga ning võitis sellega esikoha neidude N14-16 klassis. Artur Kupp oli 65. kohaga M14 poistest seitsmes. Pärtel Lahtvee, Kaspar Kiilaspää ja Rain Roos said M14 klassi arvestuses vastavalt 13.,15. ja 16. koha. Enne poolmaratoni peetud lastesõitudes sai Rain Roos M12 poistest 4. koha. Järgmine etapp peetakse pühapäeval, 17. mail Kuusalus.