Kuusalu jalgpallurid osalesid mitteametliku maailmarekordi püstitamisel

3363

Treener SANDER PIIBEMANN ja Rada naisjalgpallurid KADRI NARUSK, KATRIN SÕSTAR, KRISTI VILTROP, MEELIKA RIIBERG, GETTER KÜLMSAAR, RENATE KIIGSKE JA REESI KUSLAP.
Kuusalu JK Rada nais- ja meeskond tegid kaasa jaanilaupäeval, 23. juunil Kuressaares maailma pikimal looduslikus valguses mängitud jalgpalliturniiril, mis kestis kokku 20 tundi. Jalgpalliklubi FC Kuressaare kutsus endaga võistlema külalismeeskonnad.

Klubi taotles Guinessi rekorditeraamatult maailmarekordi registreerimist, kuid sellest keelduti. Seepärast nimetati saavutatu mitteametlikuks maailmarekordiks.

Kuusalu jalgpallurid olid ainsana mandrilt.

Rada treener Sander Piibemann arvas, et küllap võis põhjus olla ka öömajas. Temal on Saaremaal tuttavad, kes andsid Rada sportlastele öömaja.

Ta rääkis, et kohe, kui kuulis kavatsusest püstitada maailmarekord, võttis korraldajatega ühendust ning pani Rada võistkonna jaoks kinni esimese mänguaja – kella kolmeks hommikul. Kuna oli jaanilaupäev, oli treeneril raskusi mees- ja naiskonna kokkusaamisega. Lõpuks oli naiste mängus väravavaht Rada sportlane Härmo Pajula.

Rada naiskonnas võistlesid Reesi Kuslap, Kristi Viltrop,  Getter Külmsaar, Meelika Riiberg, Renate Kiigske, Kadri Narusk ja Katrin Sõstar.

Meeskonnas olid peale Härmo Pajula veel Arvo Piiskoppel, Aleksander Täht, Kevin Kröönström, Martin Nuhkat, Tauno Pajula, Marek Rutškin, Risto Roos.

Kui Kuusalu mehed olid esimesed mängijad, siis naised läksid staadionimurule eelviimastena. Kõige viimases mängus olid Kuressaare jalgpallurite vastasmängijad erinevatest külalisvõistkondadest. 
    
Lõppkokkuvõttes võitsid külalised 98-97.  Rada mehed võitsid Saaremaa JK mehi 11-10.  Rada naised kaotasid FC Kuressaare naistele 1-2.              

Eelmine artikkelAnija vallas põles kuur
Järgmine artikkelIda-Harjust käis peol ligi 700 lauljat-tantsijat