Kuidas läks Raudoja jõululaat ning miks otsustasite kõrtsitalu tühjaks müüa?

2540

ave nahkur kRaudoja kõrtsi omanik, kunstnik AVE NAHKUR: „Laat läks väga hästi, rahvast käis palju, üle 500 inimese. Rahule jäid nii müüjad kui ostjad. Suurem osa kauplejaid on siin käinud mitu aastat, oleme nad leidnud Tallinnast mardilaadalt.
Kõrtsi mööblit meil müüa ei õnnestunud, liiga palju oli sagimist. Kahel järgmisel laupäeval teeme siin jõulukohvikuid, mõned ütlesid, et tulevad siis ja vaatavad rahulikult. Ka teised huvilised on oodatud. Mööbel on enamasti soetatud vanakraamiturult, oleme seda ümber disaininud ja maalinud.
Kuna meile ei meeldi külm, pime ja kõle aeg, oleme elukaaslasega otsustanud kolida vahepeal Tenerifele. Kõrtsi me maha ei müü, kuid et raha koguda, müüme sisustust. Plaan on elada pool aastat Eestis, pool aastat Tenerifel. Jaanuaris sõidan seltskonna naistega kuuks ajaks sinna, et otsida kohta, kuhu saaksime rajada oma sealse kodu ja kunstikoja.
Mõtlesime, et jõululaata tuleval aastal seetõttu enam ei korralda, kuid laadarahvas nõudis, et tuleb teha. Eks siis tuleme selleks ajaks Eestisse.“

Eelmine artikkelAruküla ja Kehra C-klassi käsipallipoisid esikolmikus
Järgmine artikkelSõnumitooja 9. detsembri lehes