Kolgaküla mälumängusarjal algas 16. hooaeg

1005

Reede, 15. novembri õhtul Kolgaküla rahvamajas peetud traditsioonilise mälumängusarja esimene etapp oli pühendatud Kolgaküla mälumängu legendaarsele juhile Matti Krönströmile.

Enne mängu algust meenutas oma pinginaabrit Loksa keskkooli päevilt ja eluaegset väga head sõpra Helges Mändmets. Saalitäis mängijaid mälestas Matti Krönströmi leinaseisakuga. Ka viis esimest küsimust olid temaga seotud.

Mängujuhi Allar Viiviku esitatud kolmekümnele küsimusele andsid kõige õigemad vastused võistkonnad Parksi (Tõnu Sild, Toomas Kurg, Andres Allmägi, Endel Soo) ja Kolga Nostalgia (Andres Allpere, Helen Mikiver, Indrek Birkan, Liia Varend), kes 44 punktiga jäidki kokkuvõttes 1. ja 2. kohta jagama. 43 punktiga läks jagamisele ka 3.-4. koht, vastavalt Aruküla (Avo Möls, Monika Nuka, Neeme Nuka, Joosep Loost) ning MA JA SA (Ott Sandrak, Margo Mürk, Peeter Siilak, Anu Kirsman). Viiendaks tuli Invajuunior (Raul Valgiste, Tiit Raimla, Endel Rebane, Aldo Randmaa) 42 punktiga.

Kohad 6.-9. jagunesid 39 punktiga võistkondadele Kvartett, Noor Juminda, Käsmu ja eelmise hooaja võitja Kolgaküla Kassisaba vahel, 10.-11. kohta jagavad 36 punktiga Ürgne jõud ning Juminda.

Sarja järgmine etapp peetakse Kolgakülas 17. jaanuaril.