Kivihunniku teisaldamine Pudisoo Kaldaaluse teel jäi esmaspäeval pooleli

798

Kuusalu vallavalitsus sai möödunud kolmapäeval, 21. märtsil kohtutäitur Kersti Seislerilt volitused avada liikluseks Pudisoo külas Kaldaaluse tee Rätsepa kinnistut läbiv teelõik vastavalt Harju maakohtu otsusele, mis kohustab esialgse õiguskaitse korras Rätsepa kinnistu omanikku Kaili-Helina Koltsi kõrvaldama temale kuuluval Rätsepa kinnistul Kaldaaluse teelt takistused ja keelas takistada teel liiklust. Esmalt oli Rätsepa kinnistut läbiv 77 meetri pikkune teelõik suletud hoiatussildi ja ketiga, alates 16. märtsist on teele veetud kivihunnik.

Kui kohtutäiturilt volitus saadud, võttis vallavalitsus pakkumised kolmelt firmalt, millel on kopp-laadur – et kivihunnik teelt teisaldada. Soodsama pakkumuse tegi OÜ Veleston.

Kuusalu valla majandusteenistuse juht Madis Praks oli esmaspäeva, 26. märtsi hommikul Pudisoo külas kohal, kui Velestoni kopp-laadur ja veoauto tulid vallavalitsuse tellimusel kivihunnikut teelt eemaldama. Selleks ajaks oli tõkkeid teele toodud juurde – kivihunniku kõrval oli veoauto, millelt oli teele maha pandud suur multililift-konteiner, samasse olid pargitud sõiduauto Audi ja Mercedes-jeep, millelt oli üks ratas alt ära võetud.

Madis Praks: „Jõudsime veoautoga teisaldada ühe kastitäie kivihunnikust, mis kujutas endast ehitusjäätmeid, kui kohale tuli mees, kes tutvustas ennast Rätsepa kinnistu omaniku esindajana. Ta teatas, et meie toimingud sel kinnistul on võetud videosse, salvestus antakse üle politseile. Et ei läheks suureks riiuks, siis kodurahu huvides peatasime ehitusprahi eemaldamise teelt ning vaatame, mis saab edasi. Üks koorem ehitusprahti on teisaldatud Kolga-Aablasse.“

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles esmaspäeva õhtul Sõnumitoojale, et kohtuotsus Kaldaaluse tee vabastamise kohta on olemas ja kohtutäituri volitused kehtivad, vallavalitsusel on endiselt kavas Kaldaaluse tee liikluseks vabastada: „Ootame, kas ja mida teeb politsei, kui nende poole tõesti pöörduti, nagu Rätsepa kinnistu omaniku väidetav esindaja lubas. Igal juhul on vaja teel tagada liiklus sõiduautodega ja ka jalgsi.“

Kaldaaluse teed kasutavad Rätsepa kinnistust tagapool 10 kinnistuomanikku, neist 7 sõidavad teel sageli. Muud teed nende kinnistuteni ei vii.

Rätsepa kinnistu omanik on kohalike elanike sõnul võtnud puid maha ja hakanud omaalgatuslikult rajama uut teelõiku enda kinnistu kõrval asuvale metsamaale, mille omanik on RMK. Luba puude langetamiseks ja tee ehitamiseks ei ole. Tehtud rada saavad Madis Praksi sõnul talveoludes läbida nii sõiduautod kui ka päästemasin ja kiirabi.

Sõnumitooja palus taas juhtunu kohta kommentaari Rätsepa kinnistu omanikult Kaili-Helina Koltsilt. Ta soovitas juriidilised terminid selgeks teha ja end rohkem mitte tülitada.

Eelmine artikkelMobiiltelefonidest koolis
Järgmine artikkelAni­ja val­la las­teae­da­de teat­ri­fes­ti­val toi­mus 5. kor­da