Kehra staadion saab augustis kunstmurukatte ja tartaanrajad

2138
Killustikuväli on tartaanist jooksuradade ning kunstmuruga jalgpallistaadioni aluspõhi.

Kehra staadioni ehitus algas juunis, praeguseks on valmis staadioni killustikalus koos drenaažisüsteemiga.

Kehra staadion Kose maantee ja Jägala jõekääru vahel on olnud alates juunist ümbritsetud metall­aiaga, millel kirjad „Anija vald ehitab”. Praeguseks on staadioni muruväljak muudetud heledaks killustikuplatsiks, kus toimetavad kollased traktorid. Uus staadion peaks plaani järgi valmis saama septembri lõpuks, kui ilmad töötegemist soodustavad.
Kehra staadioni olukord polnud enne remonti kiita – muru muutus vihmaga mudaseks ning sportlastel oli seal keeruline harjutada ja mängida, tekkisid vigastused ning võistlusi jäi harvemaks, ära jäi kuulus Kehra Cup. Sportimisvõimalusi oli staadioni-alal vähe ning väljak oli rohkem noorte kogunemispaik kui staadion.
Juunis löödi aga kopp maasse ning käesoleva nädala seisuga on valmis uue staadioni killustikalus koos drenaažisüsteemiga. Tööde tellija, sihtasutuse Anija Valla Spordimaailm tegevjuht Mihkel Kuuse lausus, et praegu jätkuvad elektritööd ning peagi alustatakse asfalteerimisega: „Augusti keskpaigast alates on kavas jalgpalliväljaku kunstmurukatte ning jook­suradade tartaankatte paigaldamine. Tööd on nii aja- kui ka hinna-graafikus.” Praeguse jalgpalliväljaku kooritud pinnas on veetud kelgumäe juurde.
Kehra staadioni renoveerimisprojekt sai valmis möödunud aasta detsembris. Projekti koostas Eesti Jalgpalli Liidule kuuluv OÜ EJL Ehitusbüroo ning Anija vald selle eest tasuma ei pidanud, kuid maksis vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustuse liitumistrasside projekteerimise eest.
Staadionile tuleb 68x105meetrise mängualaga kunstmurukattega jalgpalliväljak, mida saab kasutada aastaringi, tartaankattega 400 meetri pikkused jooksurajad, heite- ja hüppealade jaoks vajalikud hoovõtu- ja maandusmiskohad, tribüünide kohad, parkla. Kaugus- ja kolmikhüppe, teivas- ja kõrgushüppe hoovõturajad pannakse jõepoolsesse sektorisse, Kose maantee poole kuulitõuke- ja kettaheitering kaitsevõrguga, kuuli maandumis- ja odaviske hoovõturada.
Jalgpalliväljak hakkab vastama jalgpalliliidu 2. kategooria nõuetele – seal saab pidada Eesti meistriliiga mänge. Kergejõustikustaadioni katendid vastavad rahvusvahelise kergejõustikuföderatsiooni sertifikaadi nõuetele. Neli jooksurada  on suuremate võistluste korraldamiseks vähe, kuid piisav maakonnatasemel võistluste korraldamiseks.
Staadioni äärde on kavandatud 3 moodultribüüni ja 3 soojakut. 34kohaline parkla on kavandatud staadioni ja pallimänguplatside vahele. Pannakse valgustus ja 3 meetri kõrgune traataed.
Uus staadion tuleb sama suur, kuid veidi muutub asukoht –  nihutatakse maanteele veidi lähemale, et jõe ja staadioni vahelt mahuksid edaspidi läbi ka suusarajad.
Staadioni renoveerimistööd lähevad maksma üle 805 000 euro, vald võtab tasumiseks laenu. Ehitaja on AS Lemminkäinen Eesti, kellega sõlmiti leping kevadel.
Staadioni hakkavad kasutama Kehra gümnaasiumi õpilased, valla lasteaedade lapsed, käsipallimeeskond HC Kehra ja ning Anija United.