Kehra lastehoid hakkab tööle ilmselt veebruaris

1389

Päevahoid avatakse Lastetare lasteaia kõrval endistes raamatukoguruumides.

Kuna sel sügisel ei saanud Anija valla lasteaiad kohtade puudumisel kõiki lapsi vastu võtta, otsustas vallavalitsus teha Kehra raamatukogu endistesse ruumidesse lastehoiu. Möödunud nädalal täiendas vallavolikogu Lastetare lasteaia põhimäärust, sellesse lisati punkt, et vajadusel võib linnalasteaed osutada lapsehoiuteenust.
Augustis eraldas volikogu lisaeelarvest 27 000 eurot ruumide remondiks ja 8000 eurot sisustamiseks. Ruume hakkab remontima OÜ Sulane. Kuna tööde maht kasvas suuremaks, kui esialgu kavandatud, lähevad ehitustööd maksma 33 165 eurot. Ehitustööde tähtaeg on 22. detsember.
Endisesse raamatukogu vastuvõturuumi tuleb lastehoiu garderoob, sellest vasakule mängutuba, paremale magamistuba, kummagi suurus on 48 ruutmeetrit. Need ruumid on valla ehitusspetsialisti Viljo Leisi sõnul rahuldavas seisukorras, väga kapitaalset remonti ei vaja, kuid tulevases laste magamistoas vahetatakse ka aknad. Endisesse raamatuhoidlasse tehakse dušialusega tualettruum. Samuti remonditakse maadlusklubi kasutuses olev riietusruum, ka sinna tehakse dušinurk ja WC. Neis ruumides tehakse põhjalik remont, põrandad tuleb üles võtta, sest sinna alla pannakse torustik.
Ka mööblihange on välja kuulutatud. Nii lastehoiu sisustuse, kui töötajate leidmisega tegeleb Lastetare direktor Eda-Mai Tammiste. Konkursil kandideeris 10 inimest, neist  kahel  on  olemas  vajalik  kutsetunnistus, ühel oli see aegunud.
„Otsime veel kolmandat, kuid miinimum on täidetud – kahe töötajaga võib alustada, lihtsalt saame siis vastu võtta vähem lapsi,“ ütles abivallavanem Marge Raja.
Lastehoiule on vaja saada Harju maavanemalt tegevusluba. Seda ei saa taotleda enne, kui ruumid korras. Marge Raja oletas, et hoiu saab avada kõige varem järgmise aasta jaanuari lõpus või veebruari alguses.
Hoidu saab vastu võtta kuni 14 last.  Kehra  kahe  lasteaia  järjekorras  on  neid  12  –  Lepatriinus jäi sügisel kohata 3, Lastetares 9 last.
„Ei oska öelda, kui palju tuleb neist lastehoidu. Paar lapsevanemat, kes on pannud lapse järjekorda järgmiseks sügiseks, sooviksid juba nüüd kohta. Alla kaheaastaseid me väga võtta ei tahaks, kuna neil on teine päevarežiim, aga kui lastehoidu on vähe soovijaid, võime kaaluda ka kaheaastaste vastuvõtmist,“ arvas Eda-Mai Tammiste.

Eelmine artikkelHarju aasta tegijad valitud
Järgmine artikkelLoksa võttis piirkondliku komisjoni kirja teadmiseks