Kehra 4. klassi õppekäik Toompea lossi

877

Kehra kooli 4. a klassi õpilased käivad seoses ühiskonna­õpetuse tunniga riigikogus. Sõitsime rongiga Tallinna. Läksime jalgsi Toompeale. Riigikogu asub Toompea lossis. Möödusime Stenbocki majast, seal asub Eesti Vabariigi valitsus ja töötab peaminister Andrus Ansip.

Riigikogu majja läksime läbi turvaväravate. Kaasas pidi olema dokument. Me ei oodanud kaua, kui tuli giid, kes tutvustas riigikogu ja Toompea lossi ajalugu.
Läksime riigikogu saali. Istusime pressirõdul, kus istuvad  diplomaadid ja ajakirjanikud. Külastajatele on külalisterõdu.

Riigikogu täiskogu istungid on avatud kõikidele inimestele. Giid rääkis saalist ja Pika Hermanni tornist. Saime teada, et riigikogus on 101 liiget. Igal liikmel on saalis oma koht ning ta saab töö eest palka. Nad töötavad ka  komisjonides. Seal on keskkonna-, kultuuri-, maaelu-, majandus-, põhiseadus-, rahandus-, riigikaitse-, sotsiaal-, välis-, õiguskomisjon, Euroopa Liidu asjade komisjon.

Riigikogu esinaine on Ene Ergma. Aseesimehed on Keit Pentus ja Jüri Ratas. Riigikogu otsustab tähtsaid küsimusi hääletamisega. Vastu võetakse see otsus, mille poolt on hääletanud vajalik osa liikmeid. Riigikogu kohta saab teavet selle kodulehelt – vaadata  pilte ja istungite ülekandeid ning uurida, mis on parasjagu päevakorral. Minu meelest oli see väga tore, õpetlik ja vajalik ekskursioon.