„Kaks meest kahe valla peale on parem kui üldse mitte!“

928

Sellise kokkuvõtte tegi Raasiku rahvamaja juhataja Elle Vaga, kui sõitsime rahvatantsijatega Viljandist kodu poole.

Viljandis oli laupäeval, 4. veebruaril 14. talvine tantsupidu. Külmale ilmale vaatamata oli tuhatkond tantsijat rõõmsalt koos ja pidu peeti maha vähimagi hinnaalanduseta just nii, nagu varem oli kokku lepitud.

Kui rongkäik läks keskpäeval Pärimusmuusika aida eest liikvele, siis tundus küll, et Viljandi on välja surnud: tänaval oli rongkäiku jäädvustamas vaid mõni üksik kaameramees, niisama uudistajaid ei paistnud kusagilt.

Keskväljaku ääres siiski oli ka neid, kes 30kraadist külma ei peljanud. Peo juht Märt Agu arvas küll, et tegemist maailma kõigi aegade kõige külmema ilmaga peetud tantsupeoga.

Ida-Harjumaalt käis peol bussitäis rahvast – Raasiku Rõõmulised Janne Kuuskla juhendamisel, Anu Mäeoru naisrühm Kadrel Kehrast ja kaks paari Anija valla kultuurikeskuse segarühmast, sealt need kaks meest. Koselt tuli ka veel naisi meie bussi peale.

Ükski kollektiiv polnud sajaprotsendiliselt kohal, aga see ei olegi oluline. Tähtis on, et ära käisime, saime ise sooja ja hea tuju. Nägime Pärimusmuusika aidas väga häid esinejaid, ilusaid noori rahvatantsijaid Tartust, Riiast ja Tallinnast. Tallinlased olid Tõnismäe reaalgümnaasiumi õpilased, kes esitasid vene rahvatantse peaaegu professionaalsel tasemel.
 
Viljandi talvist tantsupidu korraldab MTÜ Vabajalg. Kui selle juht Vaike Rajaste tänas sponsoreid, juhendajaid ja kõiki tantsijaid, ütles ta ikka mitu korda, et olete kiiksuga. Aga ega ilma sellise kiiksuta ka midagi tehtud saa.

Elle Vaga tänas bussis omakorda Anu Mäeorgu, kes asja ette võttis, bussi tellis ja rahva kokku ajas, ja Janne Kuusklat, kes juhendab Raasiku rühma ja on ka Raasiku koolis pannud lapsed tantsima. Elle Vaga avaldas lootust, et üsna pea sõidab Raasikult ka segarühm tantsupeo­le.

Tantsijate nimel tänan Rinaldo Vilbiksit, kes viis meid oma sooja bussiga ilma igasuguste viperusteta kohale ja tõi tagasi.

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks