JOONAS TRISTEN LOOTUSELE Euroopa meistrivõistluste hõbe veemotospordis

300
JOONAS TRISTEN LOOTUS võistleb paadiklassis, kus kiirused ulatuvad kuni 70 kilomeetrini tunnis ning paadi minimaalne kaal on 225 kilogrammi koos piloodiga. Fotod Raul Harro

Kuusalu keskkooli õpilane Joonas Tristen Lootus võitis Ungaris 13.-14. augustil toimunud veemotospordi Euroopa meistrivõistlustel GT-15 paadiklassis teise koha.

Võistlussõidukid jaotatakse klassidesse paaditüübi ja mootori kubatuuri alusel. Paadi-
klass, kus Joonas Tristen Lootus võistleb, on teisisõnu noorteklass, seal võistlevad 10-16aastased noored.

Euroopa meistrivõistlused toimusid Doonau lisakanalis, mis on mõeldud suurte laevade remontimiseks. Paadid tuli kanalisse tõsta kraanaga ligikaudu 5 meetri kõrguselt. „Kanalis oli paras vool ja üks kallas kõrge betoonsein, mis lõi paadi tekitatud lained tagasi ning see tegi sõidu keerulisemaks,“ räägib Joonas Tristen Lootus.

Võistluspäev algab tema sõnul alati tehnilise komisjoni kontrolliga – paat ja mootor ning ka sõitja varustus kontrollitakse üle, kõik peab vastama reeglitele ja rahvusvahelise veemotospordiliidu UIM (Union Internationale Motonautique) nõuetele.

MARGUS PIHLAK, JOONAS TRISTEN LOOTUS ja treener LEMBIT AASLAV-KAASIK.

Enne võistlussõite tuleb välja selgitada, millise stardipositsiooni võistlejad saavad, selleks on ajasõit. „Ajasõidus sain kaheksanda koha, kuid hea stardiga õnnestus mul piisavalt teha, et esimesest sõidust endale neljas koht võtta, sealt oli siht esikolmikusse. Nelja võistlussõidu kokkuvõttes tõin koju hõbemedali. Seda kõike vaid tänu mu super tiimile: Aale Kiigske, Margus Pihlak, Erik-Rennes Pihlak. Olgu tänatud ka mu parim treener Lembit Aaslav-Kaasik!“

15aastane sportlane on veemotoga tegelenud neli aastat. Ta sõidab Tallinna veemotoklubis noortetreener Lembit Aaslav-Kaasiku käe all, tänu kellele on Joonas Tristen Lootus saavutanud enda sõnul häid tulemusi, eriti kahel viimasel hooajal. 2021. aasta Eesti ja Läti parimat noort võidusõitjat GT-15 klassis tunnustas ka Kuusalu vald möödunud aastal parima meesnoorsportlase tiitliga.

Noor veemotosportlane lisab, et Eestis on veemotot harrastatud üle poole sajandi ning eestlastel on ette näidata palju häid tulemusi.

Eelmine artikkelPäris­pea va­ba­taht­li­kel me­re­pääst­ja­tel on uus kaa­ter
Järgmine artikkelMuinastuled Ukraina toetuseks