Ida-Harju volbripidudel tehti näidendit ja mängiti lastega

1131
Volbriõhtu Arukülas. Pärast võistlusmänge jagasid korraldajad-nõiad GARINA TOOMINGAS ja MAARJA-LY TEINO lastele magusat ning kutsusid tegema ühispilti.

Nõidade ööd tähistati suuremate pidudega Arukülas, Kehras, Raasikul ja Vihasoos.

Laupäeval, 30. aprilli õhtul tähistati nõidade ööd ehk volbrit pidudega Raasiku vallas Arukülas, Anija vallas Kehras ja Kuusalu vallas Vihasoo külas. Päev varem kogunesid nõiad Raasiku rahvamajas ja Pikavere mõisa hoovis.
Kehras peeti volbripidu Põrgupõhja platsil. Õhtu tõmbenumber oli Silva Laupa lavastatud „60 aastat ETVd”, mida mängis sõuteater Põrgokõsõ. Lastele oli kavas kostüümikonkurss „Vahva nõid”, kus osalesid 10 nõida, kes said kõik osalemise eest preemia. Oma oskusi sai proovile panna linetantsus, viktoriinil, erinevates võistlusmängudes, õnne katsuda loteriis.
Lavastaja Silva Laupa sõnas, et rahvast oli väga palju, meeleolu oli hea ning üritus läks hästi korda. Ta on ka varasematel aastatel teinud Põrguvärgi lavastusi telesaate formaadis ning seekordne lavastus oli pühedatud Eesti Televisiooni 60. aastapäevale: „Tegime retrostiilis tagasivaate teleajalukku, mis sisaldas lastesaateid hunt Kriimsilmaga ja väikest estraadikava, kus teiste hulgas astus lavale Mati Nuude.” Õhtu lõpetas tants lõkke ääres, tantsumuusika valis VIKI.
Arukülas oli volbripidu traditsiooniliselt lauluväljakul. Õhtut juhtisid noor ja vana nõid ehk Maarja-Ly Teino ja Garina Toomingas, kes korraldasid lastele mänge. Väikesed kostümeeritud nõiad võtsid mõõtu nii köieveos kui kotijooksus. Pärast võistluslikke alasid algas vabakava, kus nii väikesed kui suured volberdajad said tantsida ümber lauluväljakule süüdatud lõkke Henry Kari valitud tantsulaulude järgi.
Kuusalu vallas Vihasoos peeti volbripidu  mereteemalisena ning korraldajad palusid pidulistel riietuda merenõidadeks ja mõned volberdajad vastavas kostüümis ka kohale tulid. Vihasoo segakoor esitas meeeleolu loomiseks mereteemalisi laule, tantsumuusikat esitas ansambel Tuule Pant. Rahvamaja saal oli rahvast täis.
Raasikul tähistati volbrit päev varem, 29. aprillil. Rahvamaja saali peetud volbripidu korraldas Raasiku noortekeskus. Lapsed said mõõtu võtta nii näpuosavuses kui limbos ning tantsida nõiadiskot. Muusikat valis diskor Erxpoiss ning tema kaaslased.
29. aprillil oli volbripidu ka Pikavere külas mõisakoolis, kus kokku said nõidadeks riietunud kooli- ja lasteaialapsed. Süüdati volbrilõke, kavas olid mängud ning üheskoos peeti mõisapargis piknik.