HENDRIK KALME Alaverest võitis Tallinn Openil kaks medalit

1620

Möödunud nädalavahetusel Saku suurhallis toimunud Euroopa suurimal noorte maadlusturniiril Tallinn Open 2015 võitis ühe kuld- ja ühe hõbemedali Alaverest pärit Hendrik Kalme.
Maadlusklubi Korrus3 esindav Hendrik Kalme osales kuni 100 kg kaaluvate 1998.-1999. aastal sündinud noormeeste seas. Vabamaadluses saavutas ta esikoha ning kreeka-rooma maadluses teise koha.
Hendrik Kalme hakkas maadlusega tegelema 2013. aasta sügisel, kui Martin Plaser tuli Kehrasse ja Alaverre maadlustreeninguid läbi viima. Nüüd õpib noormees Audentese spordikoolis ning käib treenimas Tallinnas Martin Plaseri ja Ivar Kotkase juures maadlus­klubis Korrus3.
„Hendrik on kindlasti üks minu eeskujulikumaid õpilasi, tal on väga suur sisemine tahe,“ ütles Martin Plaser.
Anija vallast osales Tallinn Openil veel neli noort maadlejat: Martin Lepik ja Nikita Muradov Kehrast ning Mark Mättik ja Nele Truber Alavere treeningrühmast.
„Kõik nad olid väga tublid ja said hinnalisi võistluskogemusi,“ märkis treener.
Tallinn Open 2015 turniiril võistles kokku ligi 1600 noort maadlejat vanuses 6-20 eluaastat. Võistlejaid oli 17 eri riigist.
Tallinn Open maadlusvõistlus kuulub võistlustesarja European Youth  Wrestling  Series  ning  seda  korraldati  27.  korda  Eesti kuulsaima maadleja ja olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestuseks.

Eelmine artikkelMATHEAS TRILLJÄRV Kolgast sai judo Eesti MV-l 3. koha
Järgmine artikkelHC Kehra on kindlustanud koha Eesti meistrivõistluste poolfinaalis, Aruküla SK veerandfinaalis