HC Kehra/Daisy on jõudnud Eesti MV poolfinaali

834


HC Kehra/Daisy.

„Hooaeg on olnud keeruline, aga samas pole me ka ebaõnnestunud,“ võttis HC Kehra/Daisy treener Indrek Lillsoo seni peetud mängud kokku enne Eesti meistrivõistluste tähtsaimaid vastasseise.

Tiitlikaitsja HC Kehra/Daisy pääses Eesti meistrivõistlustel põhiturniiri teise kohaga otse poolfinaali. „Töö käib selle nimel, et jõuda finaali ja seal juba arvatavasti Põlva Servitile hambaid näidata,“ ütles treener.

Sügisel mängiti hooaja alguses euroliiga teises ringis peaagu nagu võrdne võrdsega tugeva Ungari klubi Balatonfüredi KSE vastu, edasi pääsesid ungarlased.

„Oleme näidanud tänavu kohati ka väga head mängu ja see tähendab, et võimalused on täiesti olemas võita taas meistritiitel,“ tõdeb ta.

„Noore meeskonna puhul kõigub mängu kvaliteet päris palju. Kõige vanem väljakumängija on meil 24aastane.“

HC Kehra kapten Kaupo Liiva leiab, et võistkonna kaitse on paari mängija lahkumise tõttu nõrgemaks jäänud: „Roman Glinkini kogemustest oleks praegu meil suuresti abi.“

Meistritiitlit kaitsva Kehra suurim konkurent Põlva Serviti säilitas selleks hooajaks aga oma tuumiku ning nende kolm leegionäri on aastaga edasi arenenud.

Indrek Lillsoo arvab, et kõikide tiitlite kaitsjana on uuele hooajale alati raske vastu minna: „Me pole Servitist sel hoo­ajal niipalju nõrgemad, kui tulemused näitavad.“

Klubi eesmärk oli Balti liigas jõuda finaalturniirile ning see ka täideti. Tänavu osales rahvusvahelises liigas ka Minski SKA, kes sai kaela kuldmedalid. „Valgevene klubi vastu polnud teistel erilisi lootusi,“ rõhutab treener lõppenud hooaja Balti liiga tugevust.

HC Kehra/Daisyga sõitsid Soomes toimunud Balti liiga Final Fourile kaasa umbes 20 fänni, kes toetasid meeskonda kõvahäälselt trummide ning pasunatega.

Kehra fännklubi üks peamistest trummilööjatest Peep Kask arvab, et Balti liiga 4. koht on rahuldav: „Hea oleks olnud kolmas ja väga hea teine koht. Karika kaitsmine oleks olnud juba üllatus, sest Minski SKA oli teistest selgelt üle sel aastal. Pronksimängus Servitiga jäi meil puudu kaitsetegevusest ning rünnakul kindlate olukordade realiseerimisest. Fännidele valmistati pettumus, kui Eesti karikavõistlustel piirduti ainult poolfinaali pääsemisega.“

HC Kehra kaks mängijat, kapten Kaupo Liiva ning hiljuti klubiga liitunud Sten Toomla, sõitsid pühapäeval, 21. aprillil testimisele Belgia klubisse Sporting NeLo. Selle võimaluse organiseeris Kokkuta management.

„Klubi otsib vasakukäelisi. Meid kutsuti videode ja mängijate CVde põhjal, need saadetakse spetsiaalselt meeskondadele, kes kindlaid mängijaid otsivad,“ selgitas Kaupo Liiva.

Lisaks on õige pea minemas Türki oma võimeid näitama joonemängija, üle kahe meetri pikk Armi Pärt. Türgi klubi osales sel hooajal ka euroliigas, alistades kindlalt Rumeenia liiga etteotsa kuuluva meeskonna Odorheiu Secuiesc, mis on HC Kehra varasema joonemängija Martin Johannsoni tööandja.

Peep Kask, fännklubi liige, arutleb, et mängijate klubivahetus nõrgestaks kindlasti hetkeks meeskonda, kuid tulevikule mõeldes on sellest ainult kasu nii HC Kehrale kui eesti käsipallile üldse. „Mida rohkem meie mehi väljas end tõestada suudab, seda kergem on vast tulevikus HC Kehrast edasi minna tugevamatesse klubidesse,“  analüüsis mees klubi tulevikuküsimusi.

Üldiselt läheb pärast igat hooaega keegi HC Kehrast kuskile Euroopasse mängima. „Eks see ole ka üheks motivaatoriks noortele meie klubis. Mis siin salata kindlasti on kõige rohkem mängijaid siirdunud just Kehra klubist mujale Euroopa klubidesse mängima,“ tõi valitseva meistri treener Indrek Lillsoo välja klubi eesmärkide ühe oluliseima asjaolu.