Harjumaa omavalitsused saavad turvakaamerad

1634

Alates tulevad aastast saavad kõik Harju omavalitsused ühe pöördkaamera ning 4-5 tavaturvakaamerat.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) tegevdirektor Vello Tamm: „Valvekaamerate projekt on seemne kasvama panek ning samm lähemale turvalisuse tagamisele.“ Harjumaa Omavalitsuste Liidu juht Kaupo Rätsepp ning tegevdirektor Vello Tamm tutvustasid HOLi novembrikuu istungil projekti „Turvaline Harjumaa”, millega saavad Harjumaa kõik omavalitsused valvekaamerad, mis paigutatakse tiheasustusega piirkondadesse, kus elanikud ei tunne üksteist ning on palju vargusi.
Kohad, kus kaamerad olema hakkavad, valivad kohalike omavalitsuste esindajad koos kogukonnaliikmete, kohalike politseinike ning koostööpartneritega. Vello Tamm märkis, et eelistatud kohad on näiteks koolimajade ümbrus, bussipeatused, parklad, kus liigub palju inimesi ning turvarisk on suurem.
Valvealasid hakatakse kaardistama detsembris, kui kõik omavalitsuses peavad andma teada oma soovidest.
Tuleva aasta veebruaris korraldatakse valvekaamerate soetamiseks riigihange ning kaamerad peaksid jõudma omavalitsustesse mais-juunis.
Vello Tamm sõnas, et HOLil on kokkulepe politsei- ja piirivalve­ametiga ja häirekeskusega, mis loob kaamerate ühise süsteemi ning kasutusvõrgustiku.
Projekti elluviimiseks taotles HOL raha kogukondliku turvalisuse üleriigilisest toetusvoorust. Taotleti 47 634 eurot, saadi 29 000 eurot, mis tähendab, et valdade-linnade omaosaluse protsent tõusis algselt kavandatud 20 asemel 40 protsenti HOL lisab projekti 6000 eurot.
Kaameraid ostetakse kõigi omavalitsuste peale kokku 114, nendest 18 on pöördkaamerad, mida on arvestatud üks iga omavalitsuse kohta. See kaamera on võimeline salvestama 360 kraadi raadiuses. Ülejäänud on Full HD kaamerad, mis salvestavad kindlat ala. Neid on iga omavalitsuse kohta keskmiselt 4.
Kaupo Rätsepp tutvustas, et turvakaamerate paigaldamise mõte on ajendatud siseministeeriumi küsitlusest, millest selgus et inimeste arvates suurendavad elukoha turvalisust eelkõige valvekaamerad tänavatel. Valvekaameraid on Harju mitmed omavalitsused juba paigaldanud.
„Eraisikutel ei tasu karta, et valvekaamerate abil saab igaüks nende tegemisi jälgida. Kaamerapildile on ligipääs politsei- ja piirivalveametil, pilt ühendatakse ameti keskseadmetesse, kus see salvestatakse ja säilitatakse vähemalt 30 päeva. Kaamerate otsepilti on õigus vaadata politsei- ja piirivalveametil, häirekeskusel ja omavalitsuse volitatud isikutel,” rääkis HOLi juht.

Eelmine artikkelKehra Snaipers sai järjekordse võidu
Järgmine artikkelKuusalu valla uus aukodanik on ÜLO VEELEID