Ekströmi Marss – rahvasport ja ajalugu koos

1079

Tänavu Ekströmi Marsi ettevõtmistega liitunud puitmajafirma Nordic Housese Facebooki-lehel on pilte pesakastide valmistamisest, matkajatest ja firma toitlustuspunktist. „Olete kindlasti nõus, et oli üks mõnus päev täis rahvasporti, ajalugu, käsitööd ja muud põnevat,“ tunnustatakse lisatud tekstis.

Iga korraga on Ekströmi Marssi täiendatud uute tegevustega. Kui aasta tagasi olid Kolga mõisa juures mõned toitlustuskohad ja peeti näidislahing, siis seekord võeti kasutusele kogu peahoone. Alumisel korrusel olid fuajees ja mitmes kõrvalruumis talutoodete müügikohad, osta sai ka spetsiaalselt selleks puhuks valmistatud Ekströmi õlut. Ülemisel korruse saalis näidati filme. Kõrvalsaalis oli näitus Sinimägede muuseumi eksponaatidest ning Front Line Eesti juhi isiklikust kogust, vanaaegsest raadiost kõlasid sajanditagused laululood. Lisaks sõdurikirja töötuba ja pannkoogikohvik. Jagus lõõtspillimängijaid. Töötubade juhendajatel ja kauplejatel olid seljas kasukad, peas läkiläkid või paksud rätid.

Kõik see kokku mõjus ajastutruult ja ehedalt ning tuletas matkahuvilistele meelde, et kogu ettevõtmine on Vabadussõjas tegusid teinud meeste mälestuseks.