Raasiku noortekeskus ootab koolivaheaegade projekti „Ei igavlemisele” toetuseks abi sponsoritelt, et korraldada õnneloos.
Projekti „Ei igavlemisele” juht, Raasiku noorsootöötaja Angela Allik sõnas, et koolivaheaeg on parim aeg ühisteks ettevõtmisteks – siis pole noored nii väsinud, saab korraldada väljasõite ning ühisüritusi. Projekti esimene osa oli kevadvaheajal, kui noortekeskusel oli peaaegu igal päeval noortele midagi plaanis, teine osa tuleb suvel, siis on plaanis kaasa lüüa kolmes laagris. Projekt on kirjutatud MTÜ Raasiku Rahvahariduse Selts nime alt.
Angela Allik märkis, et vaheajad peavad olema sisustatud, muidu kipuvad lapsed igavlema, samas saab teha midagi põnevamat ja teistsugust: „Noortekeskusel on küll Raasiku rahvamajas soe tuba, saame pakkuda paberit, pliiatsit ja lauamänge, kuid ruumis kipub jääma kitsaks. Õhtuti on noortekeskus nagu bussiootepaviljon, kus lapsed ootavad oma pillitunde. Sageli polegi neil aega ega energiat, et noortekeskuses midagi suuremat ette võtta. ”
Kevadvaheajal märtsis organiseeris noortekeskus reisi Haapsallu – külastati Laikmaa majamuuseumit, raudteemuuseumit, piiskoplinnust ning lõõgastuti veekeskuses. Teine reisipäev oli Tallinnasse Energia Avastuskeskusesse ning Solarise kinno. Noortekeskuses olid kinoõhtu ning meisterdamise töötoad, kus sai proovida vanast T-särgist peapaela tegemist.
Suvise koolivaheaja tegevustele hoo andmiseks korraldab noortekeskus jaaniõhtul Raasikul õnneloosi, mille tulu läheb projekti katteks. Angela Allik lausus, et üheeuroseid loosipileteid on plaanis müüa 700 ning auhindu saavad annetada kõik soovijad.
Suve avab 2nädalane töö- ja puhkelaager Raasiku valla noortele, pärast jaanipäeva minnakse Kuusalu lastega Punase Risti laagrisse, kus osalevad ka Soome noored. Juulis on kavas RaKu aktiivse puhkuse laager.
Angela Allik märkis, et sel aastal on korralduses muudatus – kui varem said seal osaleda noored vanuses 8-14, siis nüüd on vanuserühm 10-16: „Eelmised korrad on näidanud, et nii pisikestel on raske kuueks päevaks kodust ära tulla.”
Augustis lähevad Raasiku lapsed TORE laagrisse, kuhu tuleb üle Eesti 200 noort.
Angela Allik rääkis, et püüab saada lapsed vähemalt suvel oma tavapärasest keskkonnast välja: „Kui veel viis aastat tagasi oli meil noortekeskuses arvutikasutamise graafik ning oma järjekorda tuli oodata, siis nüüd istuvad igaüks oma nutitelefoniga, omavahel suhtlemist on jäänud vähemaks.”
Kogu projekti „Ei igavlemisele” eelarve on 4000 eurot, millest 990 eraldas Raasiku vallavalitsus.