Aru­kü­la uuel näi­te­rin­gil on ree­del esie­ten­dus

1680
JAAN PALU, KAIRI KADASTIK, MARKKO MAASIK, AIRA JÕÕTS, KARRI URBAN, MAARJA-LY TEINO ja RAIN LOIKMANN uues näitemängus. Pildilt puudub näidendis osalev Peeter Paur.

La­vas­tu­se pa­nid kok­ku AI­RA JÕÕTS ja KAI­RI KA­DAS­TIK, näit­le­jad on pä­rit val­la eri kü­la­dest.

Aru­kü­la rah­va­ma­jas as­tu­b ree­de õh­tul la­va­le selts­kond, kus näit­le­mis­hu­vi­li­si Aru­kü­last, Pi­ka­ve­re, Rätla, Kurg­la, Ka­le­si kü­last. Aru­kü­la näi­te­ring alustas tegevust mullu ok­toob­ris. Näiteringi loomise idee autor oli Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas, kes kutsus appi Arukülla kolinud, varem Jüri näiteringis osalenud Kairi Kadastiku. Seoses projektiga „Eesti mees – kes sa, kus sa oled” liitus nendega Aira Jõõts, kellel otsene lavakogemus puudub, kuid on kokku puutunud näidenditega Aruküla lasteaias töötades. Tantsuõhtu eeskava oli menukas ja näitering jätkas samas stiilis.

Etendusega on käidud esinemas Jõelähtmel.

Kairi Kadastik tõi Jürist kaasa Eesti filmiklassikast pärit tuntud laused, mille Aira Jõõts kirjutas kokku absurdihuumoriga vürtsitatud stsenaariumiks. Meesosatäitjateks kutsuti Pikaverest lavakogemustega Markko Maasik, Karri Urban, Peeter Paur ja Rain Loikmann, kes on osalenud suvelavastustes, mille lavastanud koduloolane Vaino Napp.

Näitlejatena teevad kaasa veel Maarja-Ly Teino, Jaan Palu, Aira Jõõts ja Kairi Kadastik. Aira Jõõts rääkis, et prooviperiood on olnud pikk, aga edukas: „Koostöö eri inimestega on olnud huvitav. Esimeste proovidega sai selgeks, et kokku on tulnud väga positiivsed inimesed. Lavastuse eripära arvestades ei ole teksti väga kerge meelde jätta, kuid proovid on olnud väga hea energiaga. Koos on leitud uusi lahendusi, eri ideid.”

Pool näiteseltskonnast – Kairi Kadastik, Aira Jõõts, Karri Urban ja Jaan Palu on paljudele varem tuttavad, nende esitatud sketše on saanud näha Aruküla aastalõpuballil ning rahvamaja tantsuõhtul.

Näiteringil esietendub lavastus “Lööv aga lühike”, mida saab reede, 23. märtsi õhtul Aruküla rahvamajja vaatama tulla. Aira Jõõts vihjas, et lavastus räägib Aruküla inimeste elust: “Kes meist poleks langenud libekeelse müügimehe ohvriks või tülitsenud naabriga. Käsitlemist leiavad ka igikestvad teemad raha, armastus ja teineteise leidmine. Kõike seda pakume väga erilises vormis.”

Näiteringi kokku kutsunud Garina Toomingas ütles, et uue näiteringi lähenemine on uus ja teistmoodi. Ta meenutas, et Aruküla varasemale näiteringile Diletant andis löögi, kui suri lavastaja Kaupo Hert. Diletandid hakkasid koostööd tegema Raasiku Äpunäpu näiteringiga, millest sündis mitmeid menukaid lavastusi.

Garina Toomingase soov oli pakkuda Arukülas lisaks sketšide tegijaid, nagu vanasti kohvik-klubides meelelahutajad, kes astusid lavale teiste etteastete vahel: “Mul on hea meel, et kokku on saanud seltskond, kes mõtleb samamoodi kui mina. Kui tegime aasta lõpus esimesed etteasted, meeldis see nii näiteringile kui publikule.”

Tekstid kirjutab Aira Jõõts vastavalt ürituse ülesehitusele: “Sketšide kirjutamisel pean tähtsaks, et oleks naljakas, aga ka tõsiseltvõetav, samas puudutaks inimesi. Tegelastega samastumine on nagu peeglisse vaatamine, tihti võib see olla väga valus. Siiani on kõik lavastatud sketšid publikut kõnetanud, järelikult oleme oma eesmärgi saavutanud.

Järgmised esinemised on tema sõnul plaanis jaanipäeval ja sügisel Aruküla kultuuriseltsi juubelil: “Ilmselt näitlejate seltskond mõnevõrra muutub, kuid jätkame oma väljakujunenud stiiliga.”

Eelmine artikkelEes­ti pa­rim koo­li­raa­ma­tu­ko­gu­hoid­ja on LEA PAA­SIK Keh­ra güm­naa­siu­mist
Järgmine artikkelMAT­HEAS TRILL­JÄRV või­tis ju­do Ees­ti MV pronks­me­da­li