Annetamise aeg

409

Käes on jõulukuu – kingituste tegemise ja heategevuse aeg. Tänavu on teiste toetamisele pööratud varasemast suuremat tähelepanu, detsember algas annetamistalgutega, juba kutsutakse annetama ka televisiooni heategevuslikes jõulusaadetes.

Annetamistalgutest võtsid Ida-Harjus osa Aruküla kool, kes võtab vastu annetusi toidupangale, ja kolm organisatsiooni Anija vallast: SA Anija Mõisa Haldus kogub toetusraha Anija mõisa raamatu jaoks, MTÜ Ingver vajab tuge Kehra ait-kuivatisse tualettruumide ehitamiseks ning MTÜ Kehra Raudteejaam Kehra ajalugu kajastava interaktiivse püsiekspositsiooni loomiseks. Nagu Sõnumitoojast lugeda saab, talgute raames toetati kõiki kolme ettevõtmist vähe. Kuid neid kui ka teisi algatusi saab soovi korral rahaliselt toetada kogu jõulukuu vältel ning edaspidigi.

Kõige mõttetum on osta ja jagada kingituseks asjakesi, millel puudub sisuline väärtus. Selle raha võiks suunata millegi püsivama ärategemiseks või vähiravifondile. Miks ei võiks ka koolides iga-aastase loosipaki asemel koguda see summa kokku ning teha ühine annetus.