Anija volikogu moodustas haldusreformi komisjoni

1153

Kuueliikmelisse komisjoni kuuluvad 3 volikogu ja 3 vallavalitsuse esindajat.

Anija vallavolikogu otsustas moodustada kuni 2017. aasta kohalike valimisteni tegutseva ajutise haldusreformi komisjoni. Ettepanek tuli volikogu liikmelt Margus Nõlvakult.

Ta põhjendas Sõnumitoojale: „Tegu on väga olulise küsimusega. Ei saa lihtsalt tunde või arvamuse pealt otsustada, kas ja kellega võiksime tulevikus ühineda, vaja on korralikku analüüsi. Kuna ületame miinimumvalla kriteeriumid, on vaja välja selgitada, kas Anija valla jaoks on kellegagi ühinemine üldse vajalik.“
Margus Nõlvak lisas, et komisjoni töö on analüüsida naabervaldade majanduslikku, demograafilist ja geograafilist tausta, pidada naabritega läbirääkimisi, teha kokkuvõtte volikogule, kes otsustab võimaliku ühinemise üle.
Volikogu pani komisjonile ülesandeks ka vallaelanike kaasamise strateegia ja tegevuskava väljatöötamise ning haldusreformi rahvaküsitluse läbiviimise korra ettevalmistamise. Haldusreformi komisjoni liikmeteks kinnitati Jaanus Kalev, Margus Nõlvak ja Jaan Oruaas volikogust ning Arvi Karotam, Maarja Sikut ja Heldi Laks vallavalitsusest.
„Aegviidu vallale oleme kaks korda teinud ettepaneku alustada ühinemisläbirääkimisi, nüüd on pall nende käes. Ei välista seda, et osa Raasiku vallast liitub Anija vallaga,“ ütles volikogu esimees Jaanus Kalev ajalehele.
Aegviidu vallavanema Riivo Noore sõnul tehakse otsus, kellega alustatakse ühinemiskõnelusi, ilmselt jaanuaris: „Kõigile on selge, et liitumine tuleb, peame ära otsustama parameetrid, mis on meie jaoks tähtsad. Arvan, et hakkame läbirääkimisi pidama Anija vallaga, kuid ei välista ka Tapat.“

Eelmine artikkelRaasiku Valla FC võitis aastalõputurniiril 2. koha
Järgmine artikkelMiks tõuseb Velko arveldusteenuse hind 150 protsenti?