Anija valla rahvajooksu võit läks Peningile

1253

23. juunil toimus 3. korda Anija valla rahvajooks, mida koraldab MTÜ HC Kehra Fännklubi.

Lapsed jooksid 400 meetrit, algul kuni 6aastased, seejärel 7-10aastased. Kokku osales 33 last. Nende järel startisid täiskasvanud, kelle hulgas olid ka mõned 12aastased poisid, 6 kilomeetri pikkusele jooksurajale. Kes soovis, läbis sama maa kepikõndi tehes.

Jooksu võitis Janek Jaškov Raasiku vallast Peningilt, võiduaeg 21.22 minutit. Teiseks tuli mullune võitja Heiko Kraubner (21.32) Raasikult ning kolmas oli parima Anija valla jooksjana Ott Viirmann (21.33). Naiste parim oli Marje Viirmann (27.10) Piret Püi (27.12) ja Liina Malva (27.21) ees. Jooksu lõpetas 34 võistlejat.

„Kui suurüritustel käib tuhandeid inimesi jooksmas, siis mõtlesime, et miks mitte kodukandis koos joosta,“ ütles korraldaja Peep Kask HC Kehra Fännklubist.

Ta lisas: „Olen ise kolm aastat käinud paar-kolm korda nädalas jooksmas ja näen jooksurajal ka teisi. Külg külje kõrval on lihtsam joosta. Sel aastal ma ise ei võistelnud, lasin teise korraldaja Indrek Lillsoo rajale, eelmisel aastal oli vastupidi. Aga meil pole midagi selle vastu, kui osalejaid on edaspidi nii palju, et peame mõlemad tegelema ajavõtmisega.“

Kui esimene rahvajooks toimus sügisel, siis korraldajate plaan on, et edaspidi hakkabki see olema jaanilaupäeval.

Eelmine artikkelANDRE SEPA lahkumishüvitisest 5000 eurot Raasiku Lionsitele
Järgmine artikkelIda-Harjust oli peol 807 lauljat-tantsijat