Anija valla noored lõid kogukonna spordi edendamiseks MTÜ

1698

Eelmise aasta oktoobrini tegutsesid Kehras kaks eraldi spordiharrastajate gruppi – jalgpallurid ning kergejõustiklased. Kui jalgpalluritel tekkis mõte luua spordiklubi, siis võtsid nendega ühendust kergejõustiklased, kelle soov oli hakata üheskoos Anija vallas sporti edendama.

Spordiklubi Anija United jalgpallimeeskond.

„Niisiis sai loodud spordiklubi, kus harrastatakse nii jalgpalli kui ka kergejõustikku. Koostöö tundus igati loogiline, kuna meil on üks suur ühine unistus – renoveeritud Kehra staadion. Staadion, mis võiks olla linna uhkus, on kehvas seisukorras juba pikki aastaid. Loodame tuua selle uuendamise taas päevakorda,“ rääkis Anija Unitedi juhatuse liige ja jalgpallimeeskonna kapten Mihkel Kuuse.

Spordiklubi Anija Unitedi näol on tegu MTÜga, mille peamine eesmärk on jalgpalli ning kergejõustiku edendamine Anija vallas. Spordiklubi asutati 2013. aasta oktoobrikuus, selles tegutseb hetkel 17 jalgpalli- ning kolm kergejõustikuharrastajat. „Suurem osa on 17-24 aastased noored, kes õpivad või on mingil ajahetkel õppinud Kehra gümnaasiumis,“ lausus Tallinna Ülikoolis tudeeriv 21aastane Mihkel Kuuse.

Võistkonna kapteni sõnul alustas jalgpallimeeskond tegevust juba aasta enne spordiklubi loomist: „Esimest korda saime treeninguks kokku 2012. aasta juunis ning hooajal 2013 osalesime esmakordselt rahvajalgpalli liigas, kus saavutasime Harju alagrupis kümne meeskonna konkurentsis 3. koha.“

Anija United mängib ka käimasoleval hooajal saalijalgpalli rahvaliigas, kus viie mänguga on kirjas kaks võitu ja kolm kaotust. Möödunud aastal korraldati septembris esimese suurema üritusena rahvaliiga jalgpalliturniir „Sohvik Football Cup 2013“. Ettevõtmine tõi Kehra staadionile 10 võistkonda ligi saja jalgpalluriga. „Kohale tuldi isegi nii kaugelt kui Virtsust. Turniiri tagasiside oli igati positiivne ning loodame tulevikus sarnaseid üritusi veel korraldada,“ rääkis ta „Kergejõustiklasi on esialgu klubis viis, kuid huvilisi kindlasti veel ning kevadsuvel loodame ka nende lisandumist.“

Kergejõustiklaste parimad saavutused on mitmed medalid Harjumaa meistrivõistlustelt ning Harju koolidevahelistelt meistrivõistlustelt. Peamiselt tegeletakse sprindialade, kuulitõuke ning kettaheitega.

Kergejõustiklased jätkavad osalemist erinevatel võistlustel ning saavad seda nüüdsest teha oma  klubi  esindades.  Varem  on võisteldud Kehra gümnaasiumi ning Kuusalu spordiklubi eest.

Jalgpallimeeskond osaleb rahvaliiga saalijalgpalli võistlustel, trenni tehakse Anija valla spordikeskuses. Välishooaeg algab mais. Tulevikus on plaanis mängida ka aste kõrgemal ehk Eesti meistrivõistluste 4. liigas. „Kavatseme edaspidi korraldada üritusi, mis pakuksid tegevust Anija valla elanikele. Pikemas perspektiivis on eesmärk hakata treenima kohalikke lapsi, et rikastada nende valikuvõimalusi spordi valdkonnas ning propageerida kehaliselt aktiivset eluviisi,“ sõnas Mihkel Kuuse.

Anija United jalgpallurid on Owe Hallik, Cevin Kuldmaa, Ats Voosel, Silver Laaneveer, Edvin Härgin, Martin Salumäe, Rene Loog, Freddi Turmann, Siim Urva, Antti Everst, Mihkel Kuuse, Talis Lisakov, Villu Roomere, Roland Aguraiuja, Priit Taalmann, Joonas Kuuskla, Sten Aju.

Kergejõustiklased on Pille-Riin Pleer, Laur Kipper, Edvin Bezzubov, Cristin Kuldmaa ja Mari Klesment.

Eelmine artikkelTasuline või tasuta Sõnumitooja – selles pole üldse küsimust
Järgmine artikkelEV aastapäeval sai PEETER PALTS Raasiku valla aukodaniku tiitli ja Kehras jagati teenetemärke