Ani­ja val­las on ühi­ne kul­tuu­ri­por­taal

379

Veeb­rua­ri lõ­pust on tea­ve Ani­ja val­las toi­mu­va­te kul­tuu­ri- ja spor­diü­ri­tus­te, laa­ta­de ja muu­de et­te­võt­mis­te koh­ta in­ter­ne­ti­por­taa­lis, mil­le aad­ress on www.anijakalender.ee. Valla kultuurikeskuse juhataja Elvis Hrupa ütles, et tegu on nende algatusega, mille eesmärk oli koondada kõik Anija vallas toimuv ühte internetikeskkonda.

„Oleme seda lehte koostöös arendajaga teinud päris pikalt, peaaegu aasta. Olen tulemusega rahul, minu meelest näeb see väga hea välja, on lihtne, kasutajasõbralik, moodne ning mis põhiline – kõik Anija vallas toimuv on koos ühes keskkonnas,“ lausus Elvis Hrupa.

Ta lisas, et üks põhjus, miks taoline portaal tehti, on aastaid kurdetud mure, et üritused kipuvad kattuma, kuna üks korraldaja ei olnud teiste kavandatud tegemistega kursis: „Väikeses vallas ei tohi suured üritused toimuda samal ajal. See portaal aitab kindlasti välistada selle, et enam ei juhtuks nii, et ühel ajal esinevad Anija mõisas näiteks Koit Toome ja Kehra rahvamajas Tanel Padar.“

Internetilehelt saab infot kõigi sinna üles laetud Anija vallas toimuvate ettevõtmiste kohta, neist saab teha valiku toimumisaja, toimumiskoha, korraldaja, sihtrühma või kategooria järgi, valida näiteks muusika, teatri või spordiüritused.

Valla kultuuriportaali haldab kultuurikeskus, kuid infot ürituste kohta saavad sinna lisada kõik MTÜd, asutused, ettevõtted ja üksikisikud, kes registreerivad lehel oma konto. Portaali saab üles laadida nii üritust reklaamiva plakati kui kogu olulise teabe.

„Info lisamine on väga mugav ja lihtne ning kõigile tasuta. Kultuurikeskus on niiöelda vahepuhver, kes vaatab enne avalikuks tegemist kuulutused üle, et kõik oleks korrektne, elementaarne info olemas. Kui peaks tekkima probleeme või küsimusi, saab samuti meilt abi,“ rääkis Elvis Hrupa.

Ta märkis, et huvi portaali vastu on olnud väga suur, arendaja andmetel on lehte vaadatud väga palju ning esimese kuu ajaga on seal konto registreerinud ja üritusi lisanud paarkümmend kasutajat.

Eelmine artikkelApril­list ava­tak­se Kad­ri­na-Lok­sa-Rak­ve­re bus­si­liin
Järgmine artikkelRaa­si­ku val­la au­ko­da­nik AR­RY US­KA sea­dis õpe­ta­ja­na esi­ko­ha­le las­te ter­vi­se