ANDREAS LINKVIST ja ENRICO-ATSO VELLEMÄE kordasid Peningi paarismängu karikavõitu

955

Eesti meistrivõistlustele järgneval päeval kogunesid koroonamängijad Aruküla põhikooli, et selgitada XXVII Peningi paarismängu karikavõitjad. Turniir sai alguse 1985. aastal Peningi spordisaalis Aruküla kolhoosi koroonahuviliste vahel ning on kujunenud  tänu juhendi omapärale niiöelda gurmaan-koroonamängijate iga-aastaseks võistluseks. Karikale saavad konkureerida nii nais-, sega-, kui ka meespaarid, kusjuures autasustatakse parimaid ka noorte paaride arvestuses ning tunnustatakse noorimat paari. Just sellel võistlusel alustati iga geimi eest punkti andmist ning ka ajakontroll mängule sai Kalju Tiigi idee edasiarendusena alguse sel võistlusel.

Mängiti tavapäraselt eelturniir, mille 4 paremat selgitasid play-offides võitja. Pika ajaloo jooksul on segapaarid 2 korda ka suutnud karika võita ning palju ei puudunud ka seekord. Ühes poolfinaalis kohtusid kaks segapaari, teises kaks varasemate aastate (2010 ja 2011) võitjat.

Finaalis mängiti 2-geimise eduni ning hoolimata väga võrdsest mängust, saavutasid nooremad ja vastupidavamad Enrico-Atso Vellemäe ja Andreas Link­vist 5:3 võidu Svetlana Milevskaja-Gennadi Tšiži üle (mõlemad paarid Peningi KMK). 3. koha võitsid taas (nagu ka 2005 ja 2011) Tiina ja Margus Saareoja (Saku Tirts), kes alistasid 2010 aasta võitjaid Ants Verk-Urmas Mereranda (Kehra/Tirts) 3:1. Karikavõitjad olid ühtlasi Raasiku valla parimad, teine koht sai parima segapaari eriauhinna. Parim naispaar Airi Aston-Anne-Grete Mesilane (Peningi) oli ühtlasi parim noorte hulgas ning ka noorim paar.