ANDRE SEPP on riigikogu asendusliige

2302
ANDRE SEPP kuulus riigikogu XII koosseisu.

Riigikogu liige ANDRE SEPP, kas valimistel kogutud 679 häält oli teie jaoks ootuspärane tulemus?
„Jään tulemusega väga rahule. Kogusin 2011. aasta valimistel 676 häält ehk kolm toetajat vähem, mis näitab, et minu valijate arv on stabiilne ning kogukond on ühtlane. Enam-vähem pooled kogutud häältest sain koduvallast Raasikult, ülejäänud osa lähivaldadest. Minu jaoks on oluline piirkond Ida-Harju, palju hääli sain ka näiteks Kose ja Anija valdadest. Usun, et hääled tulid eelkõige sektoritest, kellega kõige rohkem suhtlen – motoringkond, Leader, Lionsid, Harju Tarbijate Ühistu. Olen nendega isiklikult seotud ning ilmselt teeninud ära usalduse. Seadsin eesmärgiks, et mu häälte arv oleks vähemalt 650 ning see õnnestus. Olen tänulik usalduse ja toetuse eest ning kavatsen seda hoida ka järgmisel valitsusperioodil.”
Millele keskendusite oma valimiskampaania tegemisel ning mis infot sellega kogusite?
„Kindlasti ei teinud ma ukselt uksele kampaaniat, vaid suhtlesin oma tutvusringkonna ning sektoritega. Lisaks Raasiku vallale panustasin palju ka Kose vallale, kus oli samuti palju huvitavaid kohtumisi ning vestlusi. Ei pidanud vajalikuks korraldada oma valimisüritusi, kuid olin kaasas, kui erakonnakaaslane Laine Randjärv kohtus Aruküla rahvaga. Suhelda oli lihtne, sest paljud, kellega kokku puutusin, toetasid Reformierakonda. Ei teatud ainult, keda sealt valida. Kuna kuulun riigikogu väliskomisjoni, sooviti minuga rääkida sellel teemal, vestlesime ka hoolekandest, kampaaniakuludest ja ettevõtlusega seotud muudatustest.”
Erinevalt varasematest riigikogu valimistest oli teil seekord Raasiku vallas vastaskandidaat – vallavanem Raivo Uukkivi. Kas see vastasseis mõjutas kuidagi kampaaniat?
„Eriti ei tundnud, et oleks mõjutanud. Ajasin oma asja, püüdsin võimalikult palju vallarahvaga suhelda, kuulda nende muresid, mõtteid ja ideid. Raasiku valla rahvalt sain tagasisidet, et lumetõrje valmistab pahameelt, ei oldud rahul ka Pikavere kooli klasside arvu vähendamisega. Oli ka neid, kes küsisid, millal saab minust taas vallavanem, see oli südantliigutav.”

Eelmine artikkelMännikäbi keskus korraldab Arukülas tegevusi peredele
Järgmine artikkelKolga Rahva Maja 15 aastaks MTÜle Õnne Maja