Aasta põhikooli õpetaja finalist – LEENA MÖLS Arukülast

3269
Õpetaja LEENA MÖLS teeb lastele vene köögi kokandusringi.

LEENA MÖLS on Vene Keele Õpetajate Seltsi juht.

„Õpetaja tööd ei saa seostada rutiiniga – iga päev on erinev. Töö on vaheldusrikas ja huvitav, seda peab nautima ja rõõmu tundma, siis ei teki rutiini,” rääkis vene keele õpetaja Leena Möls.
30. septembril kuulutati ta Harju aasta põhikooli õpetajaks ning aasta põhikooliõpetaja finalistiks. Tema kandidatuuri esitas Aruküla kooli õppealajuhataja Maire Palusoo, kes kirjeldas, et Leena Mölsi tegevus on innovaatiline, õpilased austavad, hindavad teda väga.
Tartus Vanemuise teatris toimunud gala kohta ütles Leena Möls, et oli tore kontsert ja pidulik vastuvõtt: „Olen saanud erinevaid tänukirju, aga sellise tunnustuse esimest korda.”
Aruküla põhikooli tuli ta tööle 1991. aastal. Tema sõnul on parim keeleõpe kultuuri abil ning ainult klassitundidest ei piisa. Et keel paremini kinnistuks, on viinud Leena Möls oma õpilasi igal aastal reisile Peterburi, Moskvasse, Leetu. Õppetunnid on toimunud Tallinnas vene restoranis Troika, vene kultuurikeskuses ja teatris. Õpetaja märkis,  igal pool on vastuvõtjatega kokkulepe, et teenindatakse ainult vene keeles. 2012. aastal asutas ta Aruküla koolis kokandusringi, kus tehakse vene toite.
Leena Möls lausus, et tegeleb sellega, mis talle meeldib ja kõige paremini oskab: „Minu töö on mu hobi. Õpilastele meeldib valmistada pärast tunde vene rahvustoite. Samal ajal õpime vene keelt ja mängime mänge. Tutvustan vene kultuuri, kuulame muusikat, joome teed samovarist ja vestleme.”
Vene kohvikuga on nad osalenud 2 korda Aruküla kohvikutepäeval, süüa pakuti kooli ees, lastele näidati filmi „Maša ja karu!”, menüüs oli 23 toitu.
Leena Möls kiitis, et tema õpilased osalevad hea meelega projektides, käivad olümpiaadidel, võistlustel: „Eelmisel aastal olid nad eriti aktiivsed, lõid kaasa vabariiklikul lauluvõistlusel, muinasjutukonkursil, olümpiaadidel. Olen väga tänulik, et nad viitsivad klassiväliselt tegeleda vene keele ja kultuuriga.”
Keeleõppe kohta märkis ta, et kui õpilane soovib, saab keele selgeks ka siis, kui keelekeskkonnas ei viibi: „Õpetaja küll õpetab, aga õpilane peab ise õppima”
Leena Möls on Aruküla Eesti Laste Organisatsiooni (ELO) rühma kuraator. Käesoleval aastal on rühmas 50-60 õpilast vanusest 7-19. Lisaks õpetajaametile on ta 7.a klassi juhataja.
Ta on vabariikliku Vene Keele Õpetajate Seltsi juht: „Septembris käisime Hispaanias vene keele õpetajate kongressil.  On hea olla kursis vene keele õpetamisega teistes riikides.”
Leena Möls sõnas, et õpetaja autasu taga pole üks inimene, vaid kogu töökollektiiv: „Rõõm on töötada, kui on tore, abistav, toetav kollektiiv ning tegusad ja õpihimulised õpilased.”

Eelmine artikkelRaasiku valla parimatele sportlastele 1100 eurot
Järgmine artikkelKehra Lastetare õuealale uus asfalt