Vastuseks kirjutisele„ Külarahvas soovib…“

890

Tänan toimetust, et otsustati ka teine pool ära kuulata. Külli Koppelmaa on kirjutanud artikli, mis on artikkel selles mõttes, et esimeses ja argumendina kõlavas tekstiosas on autor ära toonud umbusaldusavalduse teksti, milles otsest põhjust umbusaldamiseks sisuliselt polegi. Üks asi on emotsioon ja teine asi siiski ilmselged faktid, mille juurde tahaks jääda.

PRIA on andnud Mallavere ja Pikavere külaseltsile toetust ei millekski muuks kui avatud infopunktiks. Osa sellest rahast on saamata ja jääbki saamata, kui jätkata umbusaldajate vankumatut joont rajada sinna riiete müük.
 
PRIA on vastanud järelepärimisele selgelt, et kui infopunkti asemel tekib riideäri, siis tuleb tagastada juba saadud raha koos intresside ja võimalike viivistega. Ilmselt tuleb kõige otsesemas mõttes petuskeemi kohta aru anda ka uurimisorganitele. Kui seda vastuseisu kõikvõimalikele ebaseaduslikele tehingutele nimetada külaelu pidurdamiseks ja läbipaistmatuseks, siis olen sellele kahe käega nõus alla kirjutama.

Siiski jääb arusaamatuks, kuidas esitati kogu asjade seisu ja käiku neile, kes umbusaldusele oma allkirja andsid. Paratamatult teeb see neist eelpoolnimetatud petuskeeemi kaasosalised.

Detailidest võiks veel pikalt ja laialt kirjutada, sest faktivigu on täis nii lehes ilmunud artikkel kui muud suuliselt külas levitatavad jutud. Soovitan kõigile, kel mõni asi segaseks jäänud, seda otseallikast kontrollida. Tulemus on ette teada. Asja organiseerijad pesevad võimaliku uurimise korral oma käed niikuinii puhtaks ning teatavad üsna enesekindlalt ja süüdimatult, et rahvas tegi, rahvas tahtis, mis nüüd siis meie.

Arvan, et asju peaks ikkagi seaduslikult ajama ega PRIAt oma isiklike ärihuvide ette rakendama. Samuti tundub kummaline, et omanik on MTÜle ruumi tasuta kasutada andnud ja peab veel pidevalt MTÜ juhatusele oma headust tõestama.

Tean, et mõnda inimest veendi tulutult üle tunni, et sellisele üllitisele allkirja saada. Ühtlasi tänan kõiki, kes suutsid ei öelda ega lasknud ennast mõjutada.

Toimetuselt.
Toimetusel ei õnnestunud saada kirja autorilt faktivigade kohta täpsemat selgitust.

Eelmine artikkelKustutati tahmapõleng
Järgmine artikkelKooliteatrite festivalilt tuli palju auhindu Kolga ja Kehra kooli