Mis toimub Raasiku esimesel toidufestivalil?

1410

Vastab toidufestivali korraldaja, Raasiku OTTi eestvedaja MEELI TEDER: „Raasiku rahvamajas tuleb laupäeval, 7. märtsil valla esimene toidufestival, mis on mõeldud Raasiku valla liikumise Otse Tootjalt Tarbijale propageerimiseks. Festival on mõeldud eelkõige tarbijale, kes eelistab kohalike tootjate toitu, kuid ka väiketootjatele, kes soovivad oma müügivõimalusi avardada ning leida uusi ostjaid. Kui kõik läbirääkimised õnnestuvad, tuleb rahvamajja isegi rohkem tootjaid, kui käib iganädalastel kaubapäevadel Arukülas neljapäeviti. Tulevad ka need, kelle kaup on tavaliselt ettetellimisega. On aeg ärgata talveunest ning tegevust laiendada.Tulemas on ka uusi tootjaid.
Kuna Raasikul pole kaubapäeva varem toimunud, on see meie jaoks üsna võõras ettevõtmine ning alustame ettevaatlikult. Et poleks ainult müügitegevust, pakume ka muud – toitumisnõustaja ja toidutehnoloog Ene Mägi peab loengu, lastele on mängunurk ning lauamänguturniir. Pärast laata on vestlusring, kõnelevad Kaja Keskküla Lõuna-Eesti Toiduvõrgustikust, Põhja-Eesti toidumärgisest räägib Eha Paas. Oma tegevust tutvustavad ka Tiina Sergo ja Sille Noor Ida-Harju Koostöökojast.
Toidufestivali korraldamise idee tuli mul HEAKi mentorpro­grammis osaledes. Tegime koos mentoriga Raasiku OTTi äriplaani ning jõudsime järeldusele, et meil on vaja rohkem reklaami. Kirjutasin taotlused PRIAsse ja KOPi ning sain 1300 eurot ürituste korraldamiseks. Järgmine toidufestival tuleb aprillis Arukülas ning septembris  tahame  teha  lõikuspeo.
On näha, et OTTi vastu on huvi ka Raasikul, kust päris paljud käivad kaubapäevadele Arukülla. Oleme mõelnud, kuidas süsteemi veelgi paremini tööle panna, kas tekitada bussiliin või kasutada ettetellimise võimalust. See otsus tuleb tarbijate eelistustest.”

Eelmine artikkelHC Kehra tõusis Balti Liigas 3. kohale
Järgmine artikkelKehra ja Aruküla käsipallipoisid TERE miniliigas edukad